1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Plebiscyt Best Cars 2022 – zagłosuj!

Plebiscyt Best Cars 2022 – zagłosuj!

Plebiscyt Best Cars odbywa się w tym roku już po raz 28. Już trzecią dekadę czytelnicy auto motor i sport wybierają najlepsze samochody roku.

Plebiscyt Best Cars 2022 – zagłosuj!

Zasady plebiscytu Best Cars są bardzo przejrzyste i od lat niezmienne, co pozwala na porównanie danych między poszczególnymi edycjami. Plebiscyt jest rozgrywany na takich samych warunkach w 5 krajach Europy, a także w dalekich Chinach.

Pogrupowaliśmy wszystkie dostępne w Europie samochody, przydzielając je w sumie do 12 klas, w zależności od segmentu do jakiego należą i ich wielkości. Waszym zadaniem, drodzy Czytelnicy, jest wytypowanie w każdej z nich jednego, najlepszego modelu. Wyniki ogłosimy w magazynie auto motor i sport już za kilka miesięcy, w 2022 roku.

Ale to nie wszystko. Po wskazaniu swoich faworytów w każdej z 12 klas, warto pomyśleć nad hasłem reklamującym plebiscyt. Spośród wszystkich nadesłanych głosów wylosujemy osobę, która otrzyma od nas nagrodę główną, którą tradycyjnie już jest samochód. W tym roku - Peugeot 308.

Nagroda główna - Peugeot 308

W plebiscycie Best Cars 2022 nagrodą główną jest Peugeot 308 Hybrid 180 Allure Pack o wartości 150 100 zł. 

Peugeot 308 jest pierwszym modelem w gamie z nowym logo łączącym historię marki z hipernowoczesnością. To jeden z najodważniej stylizowanych przedstawicieli segmentu kompaktowego. Sylwetka o śmiałych proporcjach została zaprojektowana tak, by niezależnie od kąta obserwacji podkreślać dynamiczny charakter auta. Pionowy grill i długa maska oraz muskularny tył akcentują wrażenie stabilności, a dzięki charakterystycznym kłom świateł dziennych Peugeot 308 wyróżnia się z tłumu innych samochodów bez względu na porę dnia. Odważna stylizacja ma kontynuację we wnętrzu. Niewielka i poręczna kierownica oraz ciekawy kształt deski rozdzielczej podkreślają sportowy charakter auta, a ambientowe oświetlenie z możliwością wyboru jednego z 8 kolorów tworzy ekskluzywną atmosferę.

Pod maską Peugeota 308 Hybrid 180 e-EAT8, który jest naszą nagrodą główną w konkursie Best Cars 2022 kryje się napęd hybrydowy z jednostką benzynową o mocy 150 KM (110 kW) oraz silnikiem elektrycznym (81 kW). Akumulator (12,4 kWh) pozwala pokonać w trybie elektrycznym nawet 60 km (WLTP). Hybrydowy napęd umożliwia rozpędzenie się do setki w 7,6 s i podróżowanie z prędkością 225 km/h.

Peugeot 308 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kompaktowych modeli na rynku. Podąża za najnowszymi trendami w modzie. Ciekawie wygląda, ma nowoczesny napęd i oferuje multimedialne nowinki podnoszące atrakcyjność i komfort podróży.

Jak wziąć udział w plebiscycie?

W ostatnim wydaniu magazynu można znaleźć kartę do głosowania, na której zaznacza się swoje typy i odsyła na adres redakcji. Jeśli nie trafiliście na ten numer w kiosku, można również zamówić go online. Można też zrobić to inaczej - za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy, że klikniecie w poniższy link i wypełnicie formularz. Powodzenia!

 
   

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki S-Cross - oficjalna premiera
Nowe Suzuki S-Cross - oficjalna premiera
Suzuki S-Cross wchodzi do gry, zastępując model SX4 S-Cross. Nowy SUV zyskał odmieniony wygląd i szereg systemów bezpieczeństwa, zachowując dotychczasowe zalety, jak napęd i przestronne wnętrze. Znamy już ceny.