mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Po 28. Rajdzie Warszawskim

Po 28. Rajdzie Warszawskim

Dytko drugi.

Wczoraj zakończył się 28. Rajd Warszawski – ostatnia eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga „Petro-Oil Grupa ORLEN”: Paweł i Tomasz Dytko po ciężkiej i emocjonującej walce, ostatecznie zajęła drugą pozycję w grupie N i na koniec sezonu 2001 uplasowała się na trzeciej pozycji w N-ce.

Paweł z Tomkiem od początku narzucili bardzo ostre tempo jazdy. Podczas pierwszego etapu wygrali cztery z dziewięciu odcinków specjalnych jadąc przy tym bardzo szybko i widowiskowo. Niestety, końcówka pierwszego etapu nieco się opóźniła i część zawodników ostatni odcinek specjalny musiała pokonać w całkowitych ciemnościach. Paweł nie był przygotowany do jazdy po ciemku, przez co strata do lidera po pierwszym etapie powiększyła się do 28 sekund.

Drugi etap rajdu, to także koncertowa jazda duetu Dytków. Po dwunastym odcinku specjalnym z 28 sekund straty do Marcina Turskiego, zostało zaledwie 15. Kolejne odcinki tę stratę niwelują do 10 sekund.

„Bardzo źle jechało mi po ciemku i mogę mieć pretensje tylko do siebie za tak słaby czas na tym odcinku. Cały czas odrabialiśmy straty do Marcina, ale niestety zabrakło kilometrów. Mamy tytuł drugich wicemistrzów Polski i wraz z Michałem Bębenkiem szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Chciałem podziękować wszystkim kibicom za doping i słowa otuchy podczas tych ośmiu rajdów. Dziękuję także kolegom za walkę, sponsorom za poparcie oraz wszystkim, którzy pomagali nam przez cały sezon”. – powiedział Paweł Dytko.

Zespół „Petro-Oil Grupa ORLEN” w składzie Paweł Dytko, Tomasz Dytko w sezonie 2001, zdobył tytuł II Wicemistrzów Polski grupy N.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.