mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Po Barbórce Warszawskiej

Po Barbórce Warszawskiej

Zakończył się tegoroczny sezon rajdowy w Polsce.

38 Rajd Warszawska Barbórka zakończył się, a wraz z nim cały sezon rajdowy w Polsce. Wspaniała obsada zapewniła nam duże emocje, a częste zmiany w górnej części tabeli po poszczególnych odcinkach, trzymały w napięciu do samego końca.

Janusz Kulig i Jarosław Baran w Focusie WRC zapewnili sobie Mistrza Polski już po Rajdzie Karkonoskim i jak na mistrzów przystało, wygrali również Warszawską Barbórkę, a na niej tzw. "Kryterium Asów". Tuż za Kuligiem i Baranem uplasowali

się Leszek Kuzaj i Andrzej Górski jadący Toyotą Corollą WRC. Na trzecim miejscu znaleźli się Krzyszfot Hołowczyc i Jean-Marc Fortin w Subaru Impreza WRC. Dużą niespodziankę sprawili nam fińscy goście Harri Rovanpera i Risto Pietilainen w Seacie Cordoba WRC EVO III. Podczas wywiadów udzielanych przed rajdem Harri Rovanpera nie ukrywał, iż "przyjechał tu po zwycięstwo". Okazało się jednak, że atrybut własnego terenu pozwolił polskiej czołówce na osłabienie zapędów fińskiej załogi sklasyfikowanej w końcu rajdu na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Miłą niespodziankę sprawił kibicom Paweł Przybylski jadący z Krzysztofem Gęborysem Toyotą Corollą WRC. Po dość długiej przerwie w startach, wrócił i zawalczył z najlepszymi zajmując ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Pomimo dość dobrze zabezpieczonej trasy, na "Kryterium Asów" doszło do wypadku. Damian Gielata w swojej Skodzie Octavii Kit Car stracił przyczepność i po ominięciu drzewa wpadł na chodnik taranując kilka osób w tym policjanta. Jedną osobę odwieziono karetką do szpitala. Był to jedyny niemiły akcent tegorocznego Rajdu Barbórki Warszawskiej. Miejmy nadzieję, że w kolejnych edycjach tego jak i pozostałych rajdów takich sytuacji będzie jak najmniej. Kolejne emocje czekają nas w nowym roku.

W połowie lutego pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Zimowy Rajd Dolnośląski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.