mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pod ziemią bezpieczniej

Pod ziemią bezpieczniej

Fundacja Orlen „Dar Serca” w ramach programu „Orlen Pierwsza Pomoc” wyposażyła Kopalnię Soli w Wieliczce w sprzęt ratujący ludzkie życie.

Decyzja o przekazaniu defibrylatora właśnie temu miejscu wynikała z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że Kopalnia Soli zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo odwiedzających. W tym celu przeszkolono ok. 40 pracowników wszystkich zmian. Szkolenie obejmowało zasady udzielania pierwszej pomocy, również z użyciem automatycznego defibrylatora. Ponadto, wyniki badań przeprowadzonych w Krakowskiej Akademii Medycznej wykazały, że Kopalnia Soli w Wieliczce jest miejscem, gdzie statystycznie często dochodzi do zatrzymań akcji serca.

W krajach Europy Zachodniej i USA miejsca użyteczności publicznej takie jak muzea, lotniska, dworce czy stacje metra, standardowo wyposażone są w defibrylatory. Muzeum Kopalni Soli w Wieliczce jest jednym z pierwszych miejsc publicznych w Polsce, które w tym zakresie dorównuje europejskim standardom.

Fundacja Orlen „Dar Serca”, w ramach prowadzonego programu „Orlen Pierwsza Pomoc”, zamierza kontynuować akcję wyposażania w defibrylatory wybranych stacji paliwowych, grup ratownictwa oraz miejsc użyteczności publicznej. Fundacja Orlen „Dar Serca” powstała 2 lata temu, z przekształcenia Fundacji „Petrochemia Dzieciom”, działającej od 1997 roku. Powołany przez Polski Koncern Naftowy Orlen „Dar Serca” podejmuje, prowadzi i popiera inicjatywy charytatywne na rzecz ochrony zdrowia, rekreacji oraz rehabilitacji osób niepełnosprawnych; krzewienia tradycji narodowej; rozwoju oświaty i nauki. Fundacja działa w takich obszarach jak: wspieranie działalności ośrodków zdrowia i opieki społecznej, świetlic, domów dziecka, domów pobytu osób samotnych i niepełnosprawnych; organizowanie wycieczek, obozów rekreacyjnych, konkursów i zawodów; sponsorowanie przedsięwzięć kulturalno-oświatowych; przyznawanie stypendiów, nagród i zapomóg; organizowanie szkoleń, seminariów, kongresów, sympozjów; organizowanie wystaw, koncertów i przedstawień. Od roku 2003 Fundacja Orlen „Dar Serca” przejęła ogromną część działalności dobroczynnej PKN Orlen, realizując tym samym Politykę Darowizn Koncernu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.