mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Podgrzewany Nissan

Podgrzewany Nissan

AMG dla Mercedesa, M Sport dla BMW, Type R i S dla Hondy, ST dla Forda, R dla Jaguara i Volvo - Nissan zapragnął też mieć nadwornego tunera. Być może dzięki temu szerzej znane stanie się NISMO.

Podgrzewany Nissan

NISsan MOtorsport - bo tak brzmi rozwinięcie tego akronimu - to dział Nissana, który zajmuje się przygotowywaniem pojazdów japońskiej marki do uczestnictwa w sportach motorowych (między innymi model 350Z- tegorocznego zwycięzcę pucharu JGTC - Japan GT Championship). Przy okazji obchodów 20-lecia istnienia, Akira Ogushi, menedżer odpowiedzialny za operacje NISMO Europe, zapowiedział wzrost jego znaczenia. W ciągu najbliższych lat, kiedy to Nissan wypuści siedem nowych modeli, NISMO będzie dbało o wizerunek tych aut i całej firmy.

Poprzez większe zaangażowanie w opracowywanie modeli wyczynowych i fabryczny tunning aut produkcyjnych, ma zostać osiągnięty cel zmiany postrzegania marki. Szef NISMO stwierdził: "Wizerunek Nissana w Europie jest nudny, a nasze działania wniosą pasję, by to zmienić." Póki co na rynku angielskim dostępne są specjalne zestawy do rasowania 350Z, ale już trwają prace nad ustaleniem jednolitej koncepcji wzmacniania wszystkich modeli.

W rezultacie, w najbliższych miesiącach powinniśmy spodziewać się debiutu prawdziwie wzmocnionego coupe oraz dostępnego już w Japonii modelu March, czyli Micry w wersji NISMO. Ciekawe kiedy opcje te dostępne będą dla polskich klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.