mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pojazdy Scania z silnikami Euro 4

Pojazdy Scania z silnikami Euro 4

Scania jest pierwszym producentem pojazdów ciężarowych oferującym samochody z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro 4, która zacznie obowiązywać od 1 października 2005 r.

Pojazdy Scania z silnikami Euro 4

W Niemczech, gdzie po uruchomieniu 1 stycznia 2005 r. systemu opłat drogowych Maut pojazdy wyposażone w silniki spełniające normę Euro 4 mają zniżkę 20 centów na każde 10 przejechanych kilometrów, Scania sprzedała dotychczas 500 takich ciężarówek. Podobnie duże zainteresowanie nowy silnik wzbudził u klientów w innych krajach, którzy wykonując usługi transportowe, pokonują trasy np. w Niemczech.

Silnik Scania spełniający normę Euro 4 ma moc 420 KM jest zbudowany w technologii EGR (recyrkulacji spalin). Oznacza to, że gazy wylotowe oczyszczane są w procesie spalania w silniku, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń lub substancji chemicznych, takich jak mocznik.

W Polsce, samochody wyposażone w silniki Euro 4 z technologią EGR również cieszą się zainteresowaniem przewoźników operujących głównie na trasach zachodniej Europy. Do tej pory zostało zamówionych ok. 50 takich pojazdów. Już w październiku 2004 r. firma Ricö z Wrocławia odebrała 10 pojazdów Scania wyposażonych w silniki spełniające normy Euro 4. Była to pierwsza transza kontraktu na 30 takich pojazdów, które Scania Polska dostarczy do końca stycznia 2005 r. Właściciele Ricö obliczyli, że eksploatując pojazdy wyposażone w nowe, czystsze silniki Euro 4 za roczne oszczędności na opłatach mogą zakupić nowy ciągnik siodłowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.