mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pojazdy użytkowe Mercedesa do góry

Pojazdy użytkowe Mercedesa do góry

W 2003 roku firma DaimlerChrysler sprzedała na całym świecie ponad 500.000 pojazdów użytkowych, czyli o ponad 3% więcej niż rok wcześniej.

Pojazdy użytkowe Mercedesa do góry

Ze sprzedażą na poziomie 110.500 pojazdów dział samochodów ciężarowych Trucks Europe/Latin America (Mercedes-Benz) osiągnął znaczące sukcesy w porównaniu do liczby 101.900 pojazdów sprzedanych w roku poprzednim. Ponadto jednostka strategiczna z sukcesem wprowadziła na rynek drugą generację modelu Actros. W ubiegłym roku ilość zamówień na ten samochód przekroczyły dotychczasowy szczyt.

Mimo załamania na podstawowych rynkach, sprzedaż samochodów dostawczych Mercedes-Benz ukształtowała się na poziomie 230.800 sztuk, nieznacznie poniżej wyników z roku poprzedniego (236.600). W ramach jednostkowej sprzedaży modelu Sprinter wciąż widoczne są pozytywne zmiany, z sukcesem wprowadzono ponadto w roku 2003 dwa nowe produkty – rodziny modeli Viano i Vito.
 
Dział koncernu DaimlerChrysler odpowiedzialny za autobusy zwiększył sprzedaż pojazdów Mercedes-Benz, Setra i Orion do poziomu 28.300 sztuk (rok wcześniej 25.100). Szczególnie dzięki wynikom na rynku europejskim udało się sprzedać o 16 % więcej autobusów Mercedes-Benz i Setra niż miało to miejsce w roku poprzednim i w ten sposób zapewnić dalsze umocnienie się na pozycji lidera w Europie Zachodniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
TOP 5: najpopularniejsze samochody użytkowe w Polsce
TOP 5: najpopularniejsze samochody użytkowe w Polsce
Głównym przeznaczeniem poniższych samochodów jest ciężka praca. Prezentujemy pięć najchętniej wybieranych modeli użytkowych w Polsce.