1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Polacy myślą o kupnie auta

Polacy myślą o kupnie auta

Co jedenasty dorosły Polak planuje w tym roku zakup samochodu dla siebie lub swojego gospodarstwa domowego. Zdecydowana większość badanych myśli o pojeździe używanym – chęć zakupu auta
z drugiej ręki deklaruje aż 83% planujących zakup w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Polacy myślą o kupnie auta
Z raportu Intencja zakupu samochodu w 2010 roku, przygotowanego przez Sektor Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP wynika również, że poziom obecnych deklaracji jest porównywalny z pomiarem z ubiegłego roku, kiedy to plany zakupu samochodu zgłaszała taka sama proporcja Polaków (9%). Po wzroście intencji zakupowych z 7% w 2006 r. do 12% w 2007 r., w ciągu ostatnich trzech lat obserwujemy lekką tendencję spadkową, ze stabilizacją na poziomie 9% w latach 2009 - 2010.   

Częściej zakup samochodu planują mężczyźni (11%) oraz osoby młode, w wieku 18-29 lat (15%) lub w średnim wieku 40-49 lat (12%). Nieco częściej zakup auta planują również osoby z wyższym wykształceniem (12%) oraz prywatni przedsiębiorcy (29%) lub pracownicy administracji i usług (13%). Relatywnie częściej deklarację zakupu samochodu składają też osoby, które w swoich gospodarstwach domowych posiadają już samochód (11%) niż takie, które auta jeszcze nie mają.  

Planując zakup auta, zdecydowana większość Polaków myśli o pojeździe używanym (83% planujących zakup w ciągu najbliższych 12 miesięcy), tylko 14% chce wybrać auto fabrycznie nowe. Jest to jednak o 8 punktów proc. więcej niż rok temu. Wyniki badania wskazują, że w planach Polaków na 2010 r. dotyczących zakupu samochodu zapanował większy niż w latach 2009 – 2008 optymizm co do możliwości zakupu nowego fabrycznie samochodu. Przyszłość pokaże na ile ten optymizm przełoży się na realne zakupy.

Podobne wiadomości:

Nowe rozwiązania w samochodach

Nowe rozwiązania w samochodach

Technika 2019-05-06

Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia...

Aktualności 2020-04-28

Bezpłatna usługa Historia Pojazdu pozwala teraz sprawdzić historię samochodów sprowadzanych z Niemiec. To długo wyczekiwana zmiana.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Mokka – nowa generacja SUV-a
Opel Mokka – nowa generacja SUV-a
Oto nowy Opel Mokka, zaprezentowany w drugiej generacji, dostępnej zarówno z napędem elektrycznym, jak i tradycyjnymi silnikami.