mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polacy w Formule 1

Polacy w Formule 1

Pierwszy etap konkursu West Race Day rozstrzygnięty

Piętnaście osób z całej Polski zakwalifikowało się do półfinału międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest poprowadzenie bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Elitarna grupa półfinalistów została wyłoniona podczas eliminacji konkursu, które odbyły się 18 lipca w Warszawie. Wszyscy już czujemy się zwycięzcami, ponieważ samo zakwalifikowanie się do eliminacji jest wielkim sukcesem - mówili kandydaci na kierowców Formuły 1. Niezależnie od ostatecznego wyniku konkursu, nie zapomnę dzisiejszego dnia. Był on dla mnie naprawdę fantastyczny. Wspaniała przygoda - mówił Maciej Matczuk z Bydgoszczy.

Eliminacje składały się z kilku konkurencji, do których należał sprawdzian znajomości języka angielskiego, test wiedzy na temat Formuły 1 oraz jazda gokartami. Ponieważ warunkiem zakwalifikowania się do półfinału był dobry stan zdrowia każdy z uczestników został poddany badaniu lekarskiemu. Wśród półfinalistów są reprezentanci trzynastu województw (poza opolskim, świętokrzyskim i lubuskim), w tym aż dwie osoby z Małopolski i ze Śląska. Jedną z nich jest 29-letnia Magda Zuber z Czechowic-Dziedzic, jedyna kobieta, która zakwalifikowała się do półfinału - Strasznie się cieszę, że mi się udało! Samochody zawsze były moją pasją i teraz chcę udowodnić mojemu chłopakowi, że jestem od niego lepsza!

Półfinał konkursu West Race Day odbędzie się 9 sierpnia w Wiedniu. Zawodnicy, przeszkoleni przez kierowców testowych McLarena, sprawdzą swoje umiejętności w prowadzeniu samochodów osobowych. W Wiedniu spośród piętnastu laureatów warszawskich eliminacji zostanie wybrana jedna osoba, która pojedzie na międzynarodowy finał do Brna i będzie miała niepowtarzalną życiową szansę poprowadzenia bolidu zespołu West McLaren Mercedes i spotkania z kierowcami Davidem Coulthardem i Kimim Raikkonenem.

Przejechanie się bolidem Formuły 1 zawsze było moim marzeniem. Zastanawiałem się czy to w ogóle jest możliwe dla takiego "zwykłego" człowieka, który nie jest zawodowym kierowcą. Okazuje się, że tak. Strasznie się cieszę, że mam szansę brać udział w konkursie, który jest jedynym konkursem na świecie umożliwiającym jazdę za kierownicą bolidu Formuły 1 - powiedział Dawid Fabiś z Poznania.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.