mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Połączenie trzech gigantów

Połączenie trzech gigantów

Rozwijanie rozwiązań technicznych dla europejskiego rynku teleinformatyki samochodowej.

Ford Motor Company, PSA Peugeot Citroën i Renault-Nissan ogłaszają stworzenie spółki joint-venture przy równych udziałach, dzięki której powstanie nowy podmiot w teleinformatyce samochodowej w Europie. Kooperacja ta, która skupia trzech największych producentów samochodowych na świecie, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w sektorze teleinformatyki samochodowej.

Nowa jednostka, dla której nie wybrano jeszcze nazwy, będzie wykorzystywać technologie i kompetencje wszystkich trzech partnerów w dziedzinie teleinformatyki. Zamierza stworzyć wspólną, europejską infrastrukturę, która pozwoli zaoferować klientom profesjonalne usługi samochodowe, stawiające na mobilność.

Dzięki dużym oszczędnościom i współpracy, przedsięwzięcie to przyczyni się do zmniejszenia kosztów usług dla klienta, pozwalając jednocześnie trzem producentom połączyć ich doświadczenia i badania z dziedziny teleinformatyki.

Ford Europe, PSA Peugeot Citroën i Renault-Nissan mają również nadzieję, że projekt przyspieszy wdrożenie najwyższych rozwiązań z dziedziny teleinformatyki i umożliwi zaoferowanie europejskim kierowcom pełnej gamy wydajnych usług.

Powstanie przyszłej jednostki jest uzależnione od uzyskania zgody przez kierownictwo odpowiedzialne za badania nad rynkiem konkurencji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.