mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak na podium!

Polak na podium!

Niemiecko-polski zespół Proton Competition jadący na Porsche 911 GT3 RS zajął trzecie miejsce w wyścigu na włoskim torze Monza.

Polak na podium!

Wyścigowy weekend na Monzie dla Protona rozpoczął się od niemal identycznych kłopotów jak pod koniec ubiegłego sezonu, czyli od "wybuchu" silnika, który niestety znacznie ograniczył możliwości jazdy na treningach, a przez to uzyskane na kwalifikacji wyniki nie były zadowalające. Jednak pomimo problemów, znakomita strategia niemieckiego zespołu na 500-kilometrowym wyścigu, pozwoliła na uplasowanie się na mecie na najniższym stopniu podium.

Maciej Marcinkiewicz: - "Według mnie ten znakomity wynik jest głównie zasługą moich partnerów Christiana i Gerolda, a także mechaników i inżynierów zespołu. Podczas całego weekendu nie miałem możliwości przejechania wystarczającej ilości kilometrów, ale taka była strategia zespołu i oczywiście uważam, że była jak najbardziej słuszna. Już podczas pierwszych testów okazało się, że osiągi naszego ubiegłorocznego samochodu w wersji RS, pomimo modyfikacji, znacznie odbiegają od tych uzyskiwanych przez naszych konkurentów w najnowszych wersjach Porsche 911 GT3 RSR. W tej chwili zespół rozważa możliwość zmiany samochodu, ale na to potrzeba trochę czasu, gdyż jest to bardzo ważna decyzja".

Klasa N-GT

1.  Stéphane Ortelli/Emmanuel Collard - Freisinger Yukos Porsche

2.  Fabrizio De Simone/Christian Pescatori - GPC Giesse Ferrari 360 Modena

3.  Christian Ried/Gerold Ried/Maciej Marcinkiewicz - Proton Competition Porsche

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.