mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak na testach w GP2

Polak na testach w GP2

Polski kierowca startujący w serii Porsche Supercup w zespole Verva Racing Team, Polak Kuba Giermaziak weźmie udział w testach serii GP2. To ogromna szansa dla polskiego kierowcy by zrobić kolejny krok w swojej karierze i rozpocząć starty w samochodzie z otwartym nadwoziem.

Polak na testach w GP2
Giermaziak weźmie udział w testach z zespołem iSport, które są zaplanowane na przyszły tydzień. Miejscem testów będzie tor Catalunya. iSport przetestuje czterech kierowców. Pierwszego dnia do bolidu wsiądą Marcus Ericsson oraz Tom Dillmann, drugiego zaś Nigel Melker i Kuba Giermaziak.

"To będzie test podobny do tego w Jerez, gdzie sprawdzimy kierowców pod względem jazdy w warunkach wyścigu i kwalifikacji. Chcemy ocenić regularność i szybkość. Przyjrzymy się ponownie Ericssonowi, który będzie eksperymentował z zawieszeniem na przyszły rok. Będzie z nami polski kierowca Giermaziak dla którego to pierwszy kontakt z GP2 po sukcesach w Porsche Supercup gidze jest obecnie drugi w klasyfikacji. Będą z nami Dillman i Melker, którzy zaimponowali nam w Jerez. Z nadchodzącym wyścigiem w Abu Dhabi większość zespołów postawi na perspektywicznych kierowców by dać im szanse przejazdu na dłuższym dystansie przed wyścigiem." Powiedział Gavin Jones, główny inżynier iSport.
Tematy w artykule: Kuba Giermaziak

Podobne wiadomości:

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le...

Aktualności 2015-03-24

Polak wicemistrzem Porsche Supercup

Polak wicemistrzem Porsche Supercup

Aktualności 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.