mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polak wygrywa GP Monaco!

Polak wygrywa GP Monaco!

Kuba Giermaziak z zespołu Verva Racing Team odniósł historyczne, pierwsze zwycięstwo na ulicznym torze Monte Carlo! Polak po starcie z pole position odparł ataki rywali i jako pierwszy minął metę w wyścigu prestiżowej serii Porsche Supercup.

Polak wygrywa GP Monaco!
Kuba Giermaziak zaliczył udany start, dzięki czemu bez przygód udało się przejechać pierwszy zakręt oraz resztę okrążenia. W dalszej części zawodów polski kierowca musiał odpierać ataki Philippa Enga, jednak doświadczenie oraz opanowanie Polaka pozwoliło na obronę pozycji lidera.

Nasz rodak nie ukrywał emocji po wyścigu w tym legendarnym miejscu. Dzięki wspaniałej pracy całego zespołu Verva Racing Team, polscy kibice po raz pierwszy w historii usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego podczas wyścigowego weekendu Grand Prix Monako.  

Dzisiejsza wygrana to świetny prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Od początku roku Kuba Giermaziak prezentuje świetne tempo, które pozwala na walkę o najwyższe laury. Kolejny wyścig Porsche Supercup odbędzie się 22 czerwca na torze Red Bull Ring w Austrii.

- Wyścig, wbrew pozorom, wcale nie był łatwy. Wprawdzie wiedziałem, że nasz samochód jest bardzo szybki, ale oszczędzałem opony, gdyż końcówka mogła być bardzo dramatyczna - powiedział na mecie wyścigu Kuba Giermaziak. - Starałem się również uniknąć jakiejkolwiek awarii. Ostatnie trzy kółka były trudne, ale miałem wszystko pod kontrolą oraz nie popełniłem błędu, dzięki czemu udało nam się wygrać!- Zwycięstwo w Monako wiele dla mnie znaczy. Jest to jeden z wyścigów, który zawsze chciałem wygrać. Węgierski Hungaroring, gdzie na trybunach jest wielu Polaków oraz uliczny tor Monte Carlo to dla mnie najbardziej wyjątkowe obiekty. Niesamowicie się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa i dziękuję całemu zespołowi. Teraz zmierzamy do Austrii z wielką nadzieją na dobre wyniki - dodał na zakończenie Giermaziak.
Tematy w artykule: Kuba Giermaziak

Podobne wiadomości:

Pechowy weekend Kościuszki i Giermaziaka

Pechowy weekend Kościuszki i Giermaziaka

Aktualności 2013-08-26

Polak wicemistrzem Porsche Supercup

Polak wicemistrzem Porsche Supercup

Aktualności 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.