mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Miejscowość Chengdu - to tam powstanie najbardziej przyjazna środowisku fabryka samochodów w Chinach.

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar, po oficjalnym oddzieleniu się od marki Volvo, będzie wytwarzać swoje auta w Państwie Środka. W tym celu powstanie zbudowana od zera fabryka, którą sam producent opisuje jako „dzieło sztuki”. Jej projekt to wynik współpracy z norweskimi architektami z firmy Snøhetta, a obok zakładu produkcyjnego powstanie też tor testowy oraz centrum obsługi klienta.


Szefowie marki zakładają, że w Chengdu będzie produkowanych maksymalnie 500 samochodów rocznie, aczkolwiek liczba ta wzrośnie w momencie rozbudowy gamy. Początkowo wytwarzany będzie tylko jeden model – Polestar 1, czyli dwudrzwiowe coupe o mocy 600 koni mechanicznych. 4,5-metrowy pojazd to hybryda, która może kosztować około 180 000 dolarów, choć mówi się, że być może auto będzie dostępne jedynie w programie miesięcznej subskrypcji.


Producent potwierdził też, że za około 2 lata poznamy Polestara 2 – niewielkiego sedana, który ma celować w Teslę Model 3. W spekulacjach nie brakuje oczywiście SUVa, który ma przyjąć nazwę Polestar 3.


Geely, właściciel marki, zainwestuje łącznie 640 mln Euro w rozwój Polestara. Centrum produkcyjne ma być gotowe już w połowie przyszłego roku, ale pierwsze auta z linii produkcyjnej zjadą dopiero w 2019 roku.

 

Tematy w artykule: Chiny fabryka Polestar

Podobne wiadomości:

Polska fabryka Toyoty podwoi produkcję

Polska fabryka Toyoty podwoi produkcję

Aktualności 2019-08-08

100 tys. ciężarówek MAN z polskiej fabryki

auto motor i sport 2017-11-27

Z fabryki samochodów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach, po 10 latach od otwarcia zakładów, zjechał stutysięczny egzemplarz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

TARGI FRANKFURT TARGI FRANKFURT