1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty

Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty

Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.

Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty

Dla przeciwdziałania agresywnym zachowaniom i niebezpiecznym sytuacjom na drogach, komendant stołeczny policji powołał niedawno specjalną grupę o wiele mówiącej nazwie Speed. Jej celem jest ukrócenie niebezpiecznych zachowań na drogach przez wyłapywanie kierowców jadących o wiele za szybko. Na celownik funkcjonariusze biorą też nielegalne wyścigi na drogach publicznych.

Funkcjonariusze specgrupy Speed działają na terenie stolicy i okolic od kilku tygodni, a do swoich działań wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. W ramach grupy Speed policjanci prowadzą zarówno statyczne, jak i dynamiczne pomiary prędkości.

Ze statystyk działań grupy Speed wynika, że w pierwszych tygodniach, w okresie od końca października do 5 grudnia, namierzono niemal tysiąc kierujących, którzy przekroczyli prędkość. W 209 przypadkach piraci drogowi stracili prawo jazdy na trzy miesiące – za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Oprócz tego stwierdzonych zostało niemal 180 innych wykroczeń, jak niezapięcie pasów czy rozmawianie przez telefon podczas jazdy. Nałożono ponadto 612 mandatów karnych, niemal 600 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek do sądu o ukaranie kierujących. Zatrzymano także 41 dowodów rejestracyjnych.

Tematy w artykule: policja mandaty

Podobne wiadomości:

Znamy listę lokalizacji nowych fotoradarów w Polsce

Znamy listę lokalizacji nowych fotoradarów w...

Aktualności 2020-02-03

Odcinkowy pomiar prędkości na A1

Odcinkowy pomiar prędkości na A1

Aktualności 2021-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen ulepsza sterowanie głosowe w Golfie
Volkswagen ulepsza sterowanie głosowe w Golfie
Volkswagen ulepszył system infotainment w obecnej generacji Golfa. Jest on szybszy, o większych możliwościach i bardziej stabilny.