mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty

Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty

Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.

Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty

Dla przeciwdziałania agresywnym zachowaniom i niebezpiecznym sytuacjom na drogach, komendant stołeczny policji powołał niedawno specjalną grupę o wiele mówiącej nazwie Speed. Jej celem jest ukrócenie niebezpiecznych zachowań na drogach przez wyłapywanie kierowców jadących o wiele za szybko. Na celownik funkcjonariusze biorą też nielegalne wyścigi na drogach publicznych.

Funkcjonariusze specgrupy Speed działają na terenie stolicy i okolic od kilku tygodni, a do swoich działań wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. W ramach grupy Speed policjanci prowadzą zarówno statyczne, jak i dynamiczne pomiary prędkości.

Ze statystyk działań grupy Speed wynika, że w pierwszych tygodniach, w okresie od końca października do 5 grudnia, namierzono niemal tysiąc kierujących, którzy przekroczyli prędkość. W 209 przypadkach piraci drogowi stracili prawo jazdy na trzy miesiące – za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Oprócz tego stwierdzonych zostało niemal 180 innych wykroczeń, jak niezapięcie pasów czy rozmawianie przez telefon podczas jazdy. Nałożono ponadto 612 mandatów karnych, niemal 600 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek do sądu o ukaranie kierujących. Zatrzymano także 41 dowodów rejestracyjnych.

Tematy w artykule: policja mandaty

Podobne wiadomości:

Policyjna akcja

Policyjna akcja "Smog"

Aktualności 2019-01-15

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi ASX po face liftingu
Mitsubishi ASX po face liftingu
Mitsubishi ASX przeszło gruntowny face lifting. Mocno zmieniony wygląd ma osłodzić oczekiwanie na nowy model.