mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Polska z licencją na pojazdy wojskowe Rosomak

Polska z licencją na pojazdy wojskowe Rosomak

- Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli MG oraz MON udało się wynegocjować m.in. 10-letnią licencję na produkcję i sprzedaż pojazdów Rosomak oraz prawo do ich modyfikacji i modernizacji w Polsce na kolejne 40 lat – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas wizyty w Wojskowych Zakładach Mechanicznych S.A. (WZM S.A.) w Siemianowicach Śląskich.

Wicepremier Piechociński podkreślił, że dzięki podpisaniu Specyfikacji Offsetowych między ministrem gospodarki a Patrią Land Services OY, ogromne korzyści odniesie przede wszystkim Zakład w Siemianowicach Śląskich. – Na konkurencyjności zyskają towary tam wytwarzane, zwiększy się też potencjał produkcyjny spółki i utrzymane zostaną dotychczasowe miejsca pracy – wymienił.

Wicepremier przypomniał, że zgodnie z umową offsetową Patria Land Services OY przekaże WZM nowoczesną technologię Life Cycle Support (LCS) przeznaczoną dla pojazdów Rosomak – Pozwoli to świadczyć usługi serwisowe na najwyższym, światowym poziomie – wyjaśnił szef resortu gospodarki. Dodał także, że umowa daje możliwości kontynuacji działań eksportowych na rynkach takich jak Angola czy Indie.

Umowy biznesowe zawarte w ramach Zobowiązań Offsetowych, gwarantują również WZM S.A. nieodpłatną licencję na 40 lat na konserwację, naprawy i remonty wszystkich wersji pojazdów Rosomak. Modernizacje wykonane przez zakłady w Siemianowicach Śląskich będą podlegać bezpłatnej weryfikacji technicznej ekspertów Patrii przez następne 10 lat.
Tematy w artykule: samochody wojskowe

Podobne wiadomości:

Wojsko może zabrać Twój samochód!

Wojsko może zabrać Twój samochód!

Finanse i prawo 2015-03-30

Specjalne Mercedesy dla wojska

Specjalne Mercedesy dla wojska

Aktualności 2013-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Do sprzedaży wchodzi nowa Toyota Corolla. Z tej okazji poznaliśmy ceny modelu. W ofercie pojawiły się też Auris Classic i Corolla Classic.