mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponad 100 tys. używanych we wrześniu

Ponad 100 tys. używanych we wrześniu

Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym liczba sprowadzonych samochodów używanych z krajów Unii Europejskiej przekroczyła 100 tysięcy sztuk.

Ponad 100 tys. używanych we wrześniu

Jak podały Służby Celne liczba ta wyniosła 103.085 samochodów, a od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w maju tego roku łącznie sprowadzono z terenu innych państw członkowskich 499.264 używanych aut. W sumie z importem samochodów (sprowadzenie z państwa członkowskiego to nabycie wewnątrzwspólnotowe) liczba ta przekroczyła już 520 tys.

Z wyliczeń Służby Celnej wpływy do budżetu państwa z tytułu akcyzy od sprowadzanych samochodów (w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego używanego samochodu nie płaci się cła ani podatku VAT) przekroczyły już 520 mln zł.

Wrześniowe wyniki są nieznacznie niższe od użyskanych w trzech poprzednich miesiącach. Nie można jednak jeszcze na tej podstawie stwierdzić, iż polski rynek już nasycił się autami używanymi, choć taką tendencję przewidują różni specjaliści. Jednocześnie kończone są prace w resorcie infrastruktury nad nowymi rozporządzeniami, które mają utrudnić sprowadzanie samochodów używanych. Jednak ich wprowadzenie potrwa jeszcze co najmniej trzy miesiące, bo tyle czasu będzie trwała ich notyfikacja w Komisji Europejskiej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.