mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ponowny debiut Rolls-Royce'a w Paryżu

Ponowny debiut Rolls-Royce'a w Paryżu

Dokładnie 100 lat temu pierwszy model Rolls-Royce'a miał swoją światową premierę. Miejscem debiutu był Paris Salon 1904.

Ponowny debiut Rolls-Royce'a w Paryżu

W tym roku na paryskiej wystawie R-R zaprezentuje najnowszy model Phantom, który zadebiutował w styczniu ubiegłego roku. Jednocześnie targi w Paryżu będą okazją do otwarcia pierwszego salonu Rolls-Royce'a we Francji po latach przerwy. Właściciel punktu spredaży, Eric Neubauer, w związku z tym faktem stwierdził: "Jest to dla mnie wielki honor, by móc reprezentować w Paryżu tak znamienitą markę. Ze wstępnych rozmów z potencjalnymi klientami wynika, iż Phantom może odnieść wielki sukces w Paryżu."

Po przejęciu marki przez koncern BMW Group w 1998 roku, Phantom jest pierwszym modelem, który ujrzał światło dzienne. W tym miesiącu z taśm montażowych w Goodwood zjechał tysięczny egzemplarz tego modelu, który budowany jest na zamówienie. W pierwszym roku produkcji (2003) wyprodukowanych zostało 481 Phantomów, z czego 300 trafiło do odbiorców. Od początku tego roku Phantoma nabyło już 415 klientów. Cena za jego nabycie wynosi 323.770 euro bez podatków.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.