mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Popularne Chevrolety

Popularne Chevrolety

Tak duża popularność modeli marki Chevrolet może z pewnością zastanawiać. Bądź co bądź jest to nowa marka na polskim rynku motoryzacyjnym i o ile zainteresowanie w pierwszych miesiącach można było tak tłumaczyć, to teraz należy poszukać jakiejś sensowniejszej odpowiedzi.

Wprawdzie marka Chevrolet nie jest u nas całkowitą nowością (modele tej marki dostępne były w Polsce w okresie przedwojennym), to jednak większości kojarzy się ona przede wszystkim z amerykańskimi autami. I z tego względu dla większości kojarzy się ona pozytywnie. Bo w końcu, to co amerykańskie, powinno być dobre. I nawet nie ma znaczenia, iż auta te wytwarzane są przez GM DAT, firmę utworzoną po przejęciu przez GM bankrutującego Daewoo. A przecież to właśnie my, Polacy, pamiętamy dobrze, jak potoczyły się losy tej południowokoreańskiej spółki.

Oczywiście fakt, iż modele Chevroleta oferowane na europejskie rynki  produkowane są w koreańskich fabrykach, nie musi oznaczać od razu, że mamy do czynienia z  autami gorszej jakości. Absolutnie nie. Co więcej, wielu użytkowników aut marki Daewoo będzie wychwalało jej produkty. Ale w końcu o gustach podobno się nie dyskutuje.

Wygląd zewnętrzny, rozwiązania technologiczne, funkcjonalność i komfort wnętrza to elementy, którymi ciężko teraz pobić konkurencję. Każdy ma coś ciekawego w swojej ofercie. Co więc oprócz prestiżu marki (o który zresztą trzeba by spytać Amerykanów) oferuje Chevrolet? Czy tylko aspekt nowości jest tu decydujący, bo jeśli tak, to już niedługo o marce Chevrolet będzie mówiło się coraz mniej.

Czy spora popularność znajdzie przełożenie w wynikach sprzedaży? Na razie ciężko wyrokować. Zbyt krótko Chevrolety dostępne są na polskim rynku, by zdobyć już jakiś znaczący udział w rynku. Ale mają jeszcze trochę czasu i dobre perspektywy przed sobą, bo nieprzerwana obecność od debiutu rynkowego w czołowej dziesiątce najbardziej "oglądanych" modeli aż dwóch przedstawicieli mówi samo za siebie.

TOP TEN mojeauto.pl:

TOP TEN mojeauto.pl
Tydzień:
18.10-24.10.2004
1

Chevrolet Lacetti

bez zmian
2

Skoda Fabia

bez zmian
3

Skoda Octavia Nowa

bez zmian
4

Ford Mondeo

bez zmian
5

Toyota Corolla

+ 1
6

Ford Focus

- 3
7

Chevrolet Aveo

bez zmian
8

Renault Megane II

+ 1
9

Peugeot 307

- 3
10

Honda Civic

bez zmian
* na podstawie oglądalności serwisu
Auta Nowe w mojeauto.pl
 
Wcześniejsze raporty 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.