mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porozumienie Fiat Auto i Microsoft

Porozumienie Fiat Auto i Microsoft

Fiat Auto i Business Unit Automotive Microsoft zawarli strategiczne długoterminowe porozumienie mające na celu opracowanie innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych w motoryzacji.

Celem porozumienia jest stworzenie elastycznych, łatwo dostępnych  i prostych w użyciu systemów teleinformatycznych, które dostarczą zmotoryzowanym rozwiązania mające na celu skuteczną komunikację ze światem zewnętrznym. Faktycznie, będzie możliwe  umieszczenie w pojeździe samochodowym urządzeń ( telefony komórkowe, pocket PC czy aplikacji Windows Mobile)  i w ten sposób umożliwienie zmotoryzowanemu korzystania ze  standardowych usług informatycznych, także  web, przy użyciu funkcji hands-free.
Połączenie Bluetooth zapewni w samochodzie łatwy dostęp, zarówno do danych zawartych w urządzeniach osobistych prowadzącego, jak i do muzyki cyfrowej dzięki systemowi aktywacji głosowej o wysokiej jakości i łączu USB. Co więcej, w samochodzie będą dostępne liczne usługi oferowane przez bConnect: od nawigacji off board do informacji na temat aktualnej sytuacji na drogach.
Połączony system Fiat Auto - Microsoft oparty na standardowym sprzęcie komputerowym
 i  systemie operacyjnym Windows Automotive pozwoli Fiat Auto na opracowanie oprogramowania, które można dostosować i zmodyfikować zgodnie z preferencjami każdego klienta. System będzie w stanie współdziałać z siecią komunikacyjną pomiędzy poszczególnymi  centralkami elektronicznymi pojazdu samochodowego (Controller Area Network – CAN) i w ten sposób otworzy nowe możliwości zdalnego zarządzania diagnostyką samochodu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.