mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porozumienie Mitsubishi-PSA podpisane

Porozumienie Mitsubishi-PSA podpisane

Trwające kilka miesięcy negocjacje pomiędzy oboma koncernami zostały pomyślnie zakończone. Mitsubishi będzie dostarczać rocznie 30 tys. aut z segmentu SUV dla swoich francuskich partnerów.

Jakiś czas temu pisaliśmy o trwających rozmowach i możliwości dostarczania przez Mitsubishi kilkudziesięciu tysięcy aut rocznie dla grupy PSA. Wówczas jednak obie strony milczały i nie zostało w tej sprawie wydane żadne oświadczenie.

Obecnie sytuacja wygląda już inaczej. Dzisiaj (04.02) w Tokio doszło do podpisania przez dyrektorów zarządzających obu koncernów, Takashi Nishioka - Mitsubishi oraz Juana Martina Folza - PSA, memorandum w sprawie porozumienia. Ostateczna umowa ma być podpisana na początku wiosny. Wg memorandum Mitsubishi będzie wytwarzać w swoich japońskich fabrykach na własnej płycie podłogowej auta z segmentu SUV, które w liczbie 30 tys. rocznie trafią do Europy. Ostatecznie auto ma posiadać elementy designu nawiązujące do obu marek grupy - Peugeta i Citroena, a także silniki wysokoprężne wytworzone przez Francuzów.

Umowa ta pozwoli obu francuskim markom poszerzyć swoją gamę modelową o auto z popularnego segmentu, a dla Mitsubishi stanowi jeden z etapów restrukturyzacji firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.