mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Szef Volkswagen AG zapowiedział, że już w niedalekiej przyszłości każdy samochód produkowany przez niemiecki koncern będzie występował także w elektrycznej wersji.

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne
Matthias Muller, szef Volkswagen AG , zapowiedział na salonie samochodowym we Frankfurcie, że do 2025 roku koncern pokaże światu 80 nowych samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in - daje to średnio 10 samochodów rocznie. Ale co równie ważne zadeklarował on, że do 2030 roku wszystkie modele samochodów, jakie są sprzedawane przez koncern Volkswagena (mowa także o samochodach sportowych i luksusowych marek jak Porsche, Bugatti, Bentley i Lamborghini) będą występowały także w zelektryfikowanych odmianach.

I co ważniejsze Volkswagen twierdzi, że robi wszystko aby samochody elektryczne przestały być jedynie zabawkami dla niewielkiej rzeszy klientów. Pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi i układami hybrydowymi mają być dostępne "dla ludu". Takie słowa padają z ust szefostwa nie przypadkowo, a są one pokłosiem afery Dieselgate - koncern robi teraz wszystko, aby zmienić postrzeganie go jako producenta trujących diesli. Droga jaką obrał Volkswagen jest wymagająca, ale jeżeli plan spełni się w 100% koncern może stać się potentatem na rynku samochodów napędzanych elektrycznością.

Według koncernu VW rok 2025 to wcale nie odległa przyszłość, a wręcz "pojutrze". Nie ma się co dziwić, cykl produkcji samochodu jest bardzo długi, więc VW (tak jak i konkurencja) z pewnością pracuje już teraz nad modelami, które zobaczymy po 2020 roku.

Muller zapewnił także, że koncern pracuje nad opracowaniem nowych platform, które posłużą do budowy samochodów elektrycznych. Na ten cel, a także na rozwiązanie innych problemów związanych z samochodami elektrycznymi, koncern planuje przeznaczyć 20 miliardów euro. Chodzi tutaj przede wszystkim o opracowanie bardziej wydajnych układów napędowych i większych akumulatorów. Skąd wziąć na to pieniądze? Ze sprzedaży obecnych samochodów oraz przyszłych modeli hybrydowych, które mają będą przedsmakiem przed modelami całkowicie elektrycznymi.

Według szefa koncernu już teraz Volkswagen jest w stanie zbudować samochodów elektryczny o zasięgu około 500 kilometrów, ale do 2030 roku samochody te będą potrafiły na jednym ładowaniu pokonać dystans trzykrotnie większy.

Podobne wiadomości:

SUV-y rosną w siłę

SUV-y rosną w siłę

Aktualności 2018-11-08

Jak przewiduje Volkswagen, już za kilka lat nawet co drugi samochód marki sprzedawany na świecie będzie miał nadwozie typu SUV.

Volkswagen e-Crafter – polska premiera

Volkswagen e-Crafter – polska premiera

Premiery 2018-11-22

Komentuj:

~Waldi 2017-09-18

Super nn

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Lexus LX 570 to największy SUV japońskiej marki. Do Polski trafiła właśnie limitowana edycja 50 egzemplarzy.