1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Porsche Taycan 4S dołącza do Turbo i Turbo S

Porsche Taycan 4S dołącza do Turbo i Turbo S

Porsche Taycan 4S debiutuje niedługo po premierze dwóch topowych wariantów Turbo i Turbo S. Znamy już cenę modelu, który obecnie jest bazową wersją.

Porsche Taycan 4S dołącza do Turbo i Turbo S

Zaledwie we wrześniu pierwszy elektryczny samochód sportowy Porsche świętował swoją głośną premierę, a firma prezentuje trzeci już wariant swojego sportowego sedana na prąd – Taycan 4S. Jak łatwo zauważyć, Porsche przeniosło tradycyjne nazewnictwo modeli z aut konwencjonalnie napędzanych, jak 911. Wszystko po to, by ułatwić orientację w wersjach Taycana różniących się mocą i osiągami.

Porsche Taycan 4S - silnik i napęd

Porsche Taycan 4S jest dostępny z akumulatorem w dwóch rozmiarach. Z baterią Performance osiąga moc do 530 KM, a z Performance Plus 571 KM. Dołączając do wersji Taycan Turbo S i Taycan Turbo, Porsche Taycan 4S jest więc nową podstawową odmianą tej serii modelowej.

Standardowa specyfikacja obejmuje jednowarstwowy akumulator Performance o łącznej pojemności 79,2 kWh. Na życzenie oferowany jest dwuwarstwowy akumulator Performance Plus, znany z wariantów Taycan Turbo S i Taycan Turbo. Jego całkowita pojemność wynosi 93,4 kWh.

Jak wspomnieliśmy, z akumulatorem Performance nowy Taycan 4S w trybie overboost generuje do 390 kW (530 KM), a z Performance Plus – do 420 kW (571 KM). Obie odmiany przyspieszają od 0 do 100 km/h w ciągu 4,0 s. Ich prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Zasięg wynosi do 407 km z akumulatorem Performance i do 463 km z Performance Plus – to obecnie najwyższa wartość zasięgu modelu Taycan (w każdym przypadku – zgodnie z WLTP). Maksymalna (szczytowa) moc ładowania to 225 kW (akumulator Performance) lub 270 kW (Performance Plus).

Na architekturę napędu składają się te same główne cechy techniczne, co w przypadku poprzednich wariantów: dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, po jednym na przedniej i tylnej osi, napędzające wszystkie koła pojazdu, a także dwubiegowa przekładnia przy tylnej osi. To samo odnosi się do inteligentnego zarządzania ładowaniem oraz wzorowej aerodynamiki. Ta ostatnia, ze współczynnikiem oporu powietrza Cd o wartości od 0,22, znacząco przyczynia się do niskiego zużycia energii, a tym samym – do uzyskania dużego zasięgu.

Porsche Taycan 4S – nadwozie i wnętrze

Na tle wariantów Turbo i Turbo S nowe Porsche Taycan 4S wyróżniają aerodynamicznie zoptymalizowane 19-calowe obręcze Taycan S Aero oraz polakierowane na czerwono zaciski hamulcowe, a także nowo wyprofilowane elementy: przedni zderzak, osłony progów i tylny dyfuzor w kolorze czarnym. Standardowa specyfikacja obejmuje LED-owe reflektory z Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus).

Również kokpit sygnalizuje początek nowej, elektrycznej ery. Najwyższy punkt deski rozdzielczej wyznacza wolnostojący, zakrzywiony panel wskaźników, a cała deska wyraźnie koncentruje się na osi kierowcy. Centralny ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o przekątnej 10,9 cala i opcjonalny wyświetlacz dla pasażera łączą się ze sobą, tworząc zintegrowany szklany pas o wzornictwie czarnego panelu.

Standardowe wyposażenie Porsche Taycan 4S obejmuje wnętrze częściowo wykończone skórą oraz przednie fotele z 8-kierunkową regulacją elektryczną.

Porsche Taycan 4S można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze pojawią się w europejskich salonach sprzedaży w styczniu 2020 r. Ceny modelu zaczynają się od 454 tys. zł.


Podobne wiadomości:

Toyota GR Supra z silnikiem 2.0 w sprzedaży

Toyota GR Supra z silnikiem 2.0 w sprzedaży

Premiery 2020-03-27

Porsche i Volkswagen inwestują w sieci ładowania aut elektrycznych

Porsche i Volkswagen inwestują w sieci...

Aktualności 2020-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeden bieg w każdej sytuacji
Jeden bieg w każdej sytuacji
Pojawienie się aut elektrycznych wymusiło zmiany konstrukcyjne w układach przeniesienia napędu.