1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Pierwsze egzemplarze Porsche Taycana otrzymają bezpłatną aktualizację oprogramowania, która usprawni wiele aspektów elektrycznego modelu.

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy
We wrześniu ubiegłego roku, przy okazji wprowadzenia nowego roku modelowego, Porsche wszechstronnie zmodernizowało swój całkowicie elektryczny model Taycan. Teraz z kluczowych nowych rozwiązań mogą skorzystać również właściciele egzemplarzy Porsche Taycan dostarczonych w roku modelowym 2020. Na całym świecie producent udostępnia bezpłatną aktualizację oprogramowania dla elektrycznego samochodu sportowego. Obejmuje ona udoskonalenia z zakresu dynamiki jazdy, nowe inteligentne funkcje ładowania, dodatkowe funkcje systemu Porsche Communication Management (PCM) oraz kolejne usługi Porsche Connect (oferta Porsche Connect różni się w zależności od dostępności w danym kraju).

Od podwozia do nawigacji

W przypadku egzemplarzy Porsche Taycan z adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym aktualizacja obejmuje nową funkcję Smartlift. Pozwala ona zaprogramować samochód w taki sposób, aby w określonych, regularnie odwiedzanych miejscach – takich jak progi zwalniające lub pojazdy garażowe – jego prześwit był automatycznie zwiększany.

Kolejną nowością jest zoptymalizowana kontrola podwozia, która usprawnia regulację poślizgu, a tym samym przyspieszenie modelu Taycan Turbo S. W rezultacie sprint od 0 do 200 km/h w połączeniu z Launch Control zajmuje teraz tylko 9,6 sekundy – to o 0,2 sekundy krócej niż wcześniej.

Rozszerzono również zakres funkcji Planera ładowania, który pozwala teraz ustawić na przykład poziom naładowania akumulatora, z jakim Taycan ma dotrzeć do określonego celu. Podczas ładowania przy aktywnym prowadzeniu do celu kierowca otrzymuje powiadomienie – zarówno w pojeździe, jak i w aplikacji, kiedy uzyskany zostanie poziom naładowania pozwalający pokonać resztę trasy z uwzględnieniem ustawionego zapasu. A dzięki nowej funkcji ładowania, która oszczędza akumulator, w razie potrzeby moc ładowania można zmniejszyć z nawet 270 kW do 200 kW. Wynikająca z tego niższa temperatura akumulatora podczas ładowania skutkuje mniejszym obciążeniem i wysoką efektywnością tego procesu. Od końca 2021 r. na wybranych rynkach jako opcja akcesoryjna (z możliwością domontowania) dostępna będzie pokładowa ładowarka AC o mocy 22 kW.

Zmiany obejmują również system nawigacji, który prezentuje informacje online bezpośrednio na mapie, a dane o ruchu drogowym wskazuje z dokładnością do danego pasa ruchu. Nowości przewidziano także w zakresie rozrywki: każdy, kto połączy z Porsche Taycan swoje konto Apple ID, zyska dostęp do funkcji Apple Podcasts (w tym strumieniowania wideo) oraz Apple Music Lyrics. A bezprzewodowy interfejs Apple CarPlay pozwala korzystać z aplikacji na iPhonie w systemie Porsche Communication Management (PCM) bez potrzeby podłączania przewodu.

Aktualizacja obejmuje również znaczącą optymalizację oprogramowania wielu jednostek sterujących. Oznacza to, że po jej zakończeniu przekładnia wymaga adaptacji, a komponenty napędu – kalibracji. Z tego powodu aktualizacja odbywa się w ramach bezpłatnej wizyty w Porsche Centrum.

Ponadto w Porsche Taycan z bieżącego roku modelowego zawsze można przeprowadzić dodatkowe aktualizacje za pośrednictwem funkcji na żądanie (FoD – Functions on Demand). Ich lista obejmuje elastyczne, bezprzewodowe modyfikacje, które można przeprowadzić w zakupionym i dostarczonym już samochodzie. Aktualnie gama funkcji na żądanie poza Inteligentnym menedżerem zasięgu Porsche (PIRM) obejmuje wspomaganie układu kierowniczego Plus, Aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu oraz Porsche InnoDrive. Klienci mogą decydować, czy chcą zakupić odpowiednią funkcję dla swojego egzemplarza na stałe, czy wybrać miesięczną subskrypcję z trzymiesięcznym okresem próbnym. Po rejestracji i dokonaniu wyboru określonej funkcji w sklepie Porsche Connect Store zaplecze techniczne przesyła do Porsche Taycan pakiet danych za pośrednictwem sieci komórkowej (o ile możliwe jest nawiązanie połączenia). Kierowca jest powiadamiany o dostępności takiego pakietu poprzez Porsche Communication Management (PCM). Pozostaje mu zgodzić się na aktywację, która trwa kilka minut. Po pomyślnym zakończeniu na centralnym wyświetlaczu pojawi się stosowny komunikat.

Podobne wiadomości:

Porsche Cayenne GT - premiera

Porsche Cayenne GT - premiera

Aktualności 2021-07-05

Hyundai Ioniq 5 - polska premiera

Hyundai Ioniq 5 - polska premiera

Aktualności 2021-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne GT - premiera
Porsche Cayenne GT - premiera
Porsche uzupełnia gamę Cayenne o nowe Cayenne Turbo GT, które łączy wyjątkową dynamikę jazdy z wysokim stopniem użyteczności na co dzień.