mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche otwiera wyremontowany tor Nardo

Porsche otwiera wyremontowany tor Nardo

Przedstawiciele Porsche dokonali ponownego otwarcia odnowionych torów testowych w Centrum Technicznym Nardò.

Porsche otwiera wyremontowany tor Nardo

Zakończona właśnie gruntowna renowacja kompleksu torów testowych Nardo to zdaniem przedstawicieli Porsche kamień milowy w dziedzinie testowania pojazdów przyszłości. Tor Nardo to nie tylko bowiem testowanie wysokich prędkości, ale i systemów dla pojazdów elektrycznych i wielu innych.

Remont toru Nardo

Pomyślnie zakończyła się renowacja kultowego toru o długości 12,6 km i platformy do badania dynamiki samochodów w Centrum Technicznym Nardò w Apulii (Włochy). Oficjalna ceremonia otwarcia zmodernizowanych torów ośrodka testowego, od 2012 r. prowadzonego przez międzynarodowego dostawcę usług inżynierskich Porsche Engineering Group GmbH z siedzibą w Weissach (Niemcy), odbyła się kilka dni temu, w obecności władz lokalnych i regionalnych oraz przedstawicieli firmy.

Prace remontowe trwały siedem miesięcy, a łączna wartość przeprowadzonych inwestycji wyniosła 35 mln euro. To element strategii rozwojowej ośrodka testowego – jej celem jest, by klienci Nardò zawsze mieli do dyspozycji idealne warunki do testowania pojazdów przyszłości.

Oprócz skomplikowanego wyasfaltowania renomowanego toru kołowego zamontowano innowacyjny system balustrad, opracowany przez Porsche Engineering specjalnie na potrzeby testowania pojazdów przy wysokiej prędkości. Prace obejmowały również całkowitą renowację platformy do badania dynamiki samochodów o powierzchni 106 tys. metrów kwadratowych.

- Dzięki modernizacji torów w strategicznym rozwoju Centrum Technicznego Nardò nastąpił zdecydowany postęp – mówi Malte Radmann, prezes zarządu Centrum Technicznego Nardò i dyrektor zarządzający Porsche Engineering. - Ośrodek ten od zawsze był jedyny w swoim rodzaju, a teraz bardziej niż kiedykolwiek stanowi podstawę strategii rozwoju Porsche i działań związanych z testowaniem pojazdów w całym przemyśle motoryzacyjnym.

Rozwój ośrodka testowego w Nardò trwa

- Chcemy, aby nasi klienci mogli testować tu mobilność jutra – powiedział Antonio Gratis, dyrektor zarządzający Centrum Technicznym Nardò. Już dziś na terenie ośrodka można testować aktualne i przyszłe trendy w rozwoju motoryzacji, np. szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych, najnowsze systemy wspomagania kierowcy oraz usługi łączności i autonomicznej jazdy.

Antonio Gratis dodaje: W przyszłości planowane są kolejne etapy rozbudowy i modernizacji (ośrodka). Ponadto w ramach dalszego rozwoju chcemy promować wzrost całego lokalnego ekosystemu.

Centrum Techniczne Nardò, z ponad 20 torami i obiektami zlokalizowanymi na powierzchni ponad 700 hektarów, wśród swoich klientów ma 90 firm motoryzacyjnych i zatrudnia obecnie ponad 150 osób.

Ośrodek z okrągłym torem, zbudowany w 1975 r., oferuje szerokie możliwości testowania i przeprowadzania prób pojazdów w każdej fazie rozwoju. Unikatowa na całym świecie okrągła pętla toru wysokiej prędkości o długości 12,6 km powstała z myślą o usprawnieniu procesów badań i rozwoju, umożliwiając testowanie pojazdów w ekstremalnych warunkach.

W całej swojej historii w Centrum Techniczne Nardò było miejscem znaczących testów, a szereg z nich zakończył się ustanowieniem nowych rekordów.

Od 2012 r. ośrodek testowy jest prowadzony przez Porsche Engineering Group GmbH, spółkę w 100% zależną firmy Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG ze Stuttgartu

Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche tor ekstremalne testy

Podobne wiadomości:

Premiery Porsche – Taycan 4S, Macan Turbo i 99X

Premiery Porsche – Taycan 4S, Macan Turbo i...

Aktualności 2019-11-27

Porsche Taycan 4S dołącza do Turbo i Turbo S

Porsche Taycan 4S dołącza do Turbo i Turbo S

Aktualności 2019-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyszłość Citroëna ? modele koncepcyjne
Przyszłość Citroëna ? modele koncepcyjne
Citroën uwielbia eksperymentować ? dowodem jest liczba aut koncepcyjnych, które co roku prezentuje na salonach samochodowych

Rajd DAKAR 2020 Rajd DAKAR 2020