1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Porsche przekazuje pracownikom premię za 2019 rok

Porsche przekazuje pracownikom premię za 2019 rok

Ubiegły rok finansowy był dla Porsche bardzo pomyślny. Producent samochodów sportowych tradycyjnie dzieli się sukcesem firmy z pracownikami.

Porsche przekazuje pracownikom premię za 2019 rok

W czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa łączy dobrowolną premię z apelem wystosowanym do zatrudnionych o darowizny na wsparcie programu „Wsparcie Porsche”. W tym celu producent nakreślił sześć obszarów aktywności i zwiększył wielkość swoich darowizn o 5 milionów euro. Wydatki na darowizny żywności dla banków żywności w pobliżu siedzib firmy zwiększono o 100 proc., do 200 tysięcy euro.

Program uwzględnia również środki na zakup pilnie potrzebnego sprzętu medycznego, a także wsparcie zespołów kryzysowych w Badenii-Wirtembergii i Saksonii przez kierowników projektów oraz specjalistów IT. Ponadto obejmuje ukierunkowany wolontariat pracowników Porsche w organizacjach charytatywnych.

Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG: „Solidarność w naszym społeczeństwie jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Przemysł, polityka i społeczeństwo: wspólnie przezwyciężymy kryzys spowodowany koronawirusem. Porsche bierze na siebie społeczną odpowiedzialność – to nasza fundamentalna filozofia i nasze pojmowanie zrównoważonego działania”.

Dobrowolna specjalna wypłata za pomyślny rok 2019 została wspólnie ustalona przez zarząd i radę zakładową na początku roku – a więc na długo przed wybuchem kryzysu z powodu koronawirusa. Składa się ona z dwóch części: 9000 euro to wynagrodzenie za szczególne zaangażowanie pracowników Porsche w roku finansowym 2019, a 700 euro będzie można wpłacić w ramach specjalnej składki do systemu emerytalnego Porsche VarioRente lub indywidualnego funduszu.

Pracownicy są zachęcani do przekazywania dobrowolnych datków na rzecz organizacji charytatywnych. Także zarząd Porsche AG osobiście wspiera tę inicjatywę i prywatnie zasila ją łączną sumą w wysokości 0,5 miliona euro. Dotacja ta stanowi uzupełnienie programu darowizn Porsche dla szpitali oraz organizacji charytatywnych.

„Pozytywny wzrost Porsche to rezultat ogromnego wysiłku całego zespołu. Każdy miał tu swój wkład i wszyscy powinni z niego skorzystać. Za tegoroczną premią stoi solidarność, a także wpływy z podatków i siła nabywcza na ponowny start” – powiedział Oliver Blume. Werner Weresch, przewodniczący rady generalnej i zakładowej Porsche AG: „Sukces naszej firmy jest możliwy tylko dzięki pracy naszych koleżanek i kolegów. W ubiegłym roku wszyscy pracowali dla Porsche z wielkim zaangażowaniem. To część naszej kultury w Porsche – by również pracownicy byli za to wynagradzani”.

Stanowisko Porsche zakłada konsekwentne, odpowiedzialne zaradzenie kryzysowi i postrzeganie go jako szansy. Z myślą o okresie po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa producent przygotowuje się do uporządkowanego „odmrożenia” działalności – zdrowie ludzi stawiając przy tym na pierwszym miejscu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche produkcja samochodow fabryka

Podobne wiadomości:

Porsche Taycan w bazowym wariancie RWD

Porsche Taycan w bazowym wariancie RWD

Aktualności 2021-01-25

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych...

Aktualności 2021-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Nowe Porsche 911 GT3 - premiera
Porsche prezentuje nowe 911 GT3. Najnowsze, siódme wcielenie tego sportowego samochodu powstało, tak jak poprzednie, w ścisłej współpracy z Porsche Motorsporti zachowuje wolnossący silnik typu bokser.