1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Porsche przekazuje pracownikom premię za 2019 rok

Porsche przekazuje pracownikom premię za 2019 rok

Ubiegły rok finansowy był dla Porsche bardzo pomyślny. Producent samochodów sportowych tradycyjnie dzieli się sukcesem firmy z pracownikami.

Porsche przekazuje pracownikom premię za 2019 rok

W czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa łączy dobrowolną premię z apelem wystosowanym do zatrudnionych o darowizny na wsparcie programu „Wsparcie Porsche”. W tym celu producent nakreślił sześć obszarów aktywności i zwiększył wielkość swoich darowizn o 5 milionów euro. Wydatki na darowizny żywności dla banków żywności w pobliżu siedzib firmy zwiększono o 100 proc., do 200 tysięcy euro.

Program uwzględnia również środki na zakup pilnie potrzebnego sprzętu medycznego, a także wsparcie zespołów kryzysowych w Badenii-Wirtembergii i Saksonii przez kierowników projektów oraz specjalistów IT. Ponadto obejmuje ukierunkowany wolontariat pracowników Porsche w organizacjach charytatywnych.

Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG: „Solidarność w naszym społeczeństwie jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Przemysł, polityka i społeczeństwo: wspólnie przezwyciężymy kryzys spowodowany koronawirusem. Porsche bierze na siebie społeczną odpowiedzialność – to nasza fundamentalna filozofia i nasze pojmowanie zrównoważonego działania”.

Dobrowolna specjalna wypłata za pomyślny rok 2019 została wspólnie ustalona przez zarząd i radę zakładową na początku roku – a więc na długo przed wybuchem kryzysu z powodu koronawirusa. Składa się ona z dwóch części: 9000 euro to wynagrodzenie za szczególne zaangażowanie pracowników Porsche w roku finansowym 2019, a 700 euro będzie można wpłacić w ramach specjalnej składki do systemu emerytalnego Porsche VarioRente lub indywidualnego funduszu.

Pracownicy są zachęcani do przekazywania dobrowolnych datków na rzecz organizacji charytatywnych. Także zarząd Porsche AG osobiście wspiera tę inicjatywę i prywatnie zasila ją łączną sumą w wysokości 0,5 miliona euro. Dotacja ta stanowi uzupełnienie programu darowizn Porsche dla szpitali oraz organizacji charytatywnych.

„Pozytywny wzrost Porsche to rezultat ogromnego wysiłku całego zespołu. Każdy miał tu swój wkład i wszyscy powinni z niego skorzystać. Za tegoroczną premią stoi solidarność, a także wpływy z podatków i siła nabywcza na ponowny start” – powiedział Oliver Blume. Werner Weresch, przewodniczący rady generalnej i zakładowej Porsche AG: „Sukces naszej firmy jest możliwy tylko dzięki pracy naszych koleżanek i kolegów. W ubiegłym roku wszyscy pracowali dla Porsche z wielkim zaangażowaniem. To część naszej kultury w Porsche – by również pracownicy byli za to wynagradzani”.

Stanowisko Porsche zakłada konsekwentne, odpowiedzialne zaradzenie kryzysowi i postrzeganie go jako szansy. Z myślą o okresie po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa producent przygotowuje się do uporządkowanego „odmrożenia” działalności – zdrowie ludzi stawiając przy tym na pierwszym miejscu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche produkcja samochodow fabryka

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu

Porsche 911 Targa – trzeci do kompletu

Aktualności 2020-05-19

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition

Aktualności 2020-06-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition
Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition to współczesne 911 z elementami designu z lat 50. ubiegłego wieku. To także pierwszy z czterech kolekcjonerskich modeli w ramach Heritage Design.

VW ID VW ID