mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana

Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana

Pierwsza generacja Porsche Macana zadebiutowała w 2014 roku i z miejsca podbiła serca opinii publicznej. Przyszła kolej na gruntowny face lifting hitu, który został pokazany miesiąc temu w Szanghaju. Teraz rusza jego produkcja.

Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana

W zakładach Porsche w Lipsku rozpoczęła się seryjna produkcja odświeżonej wersji Macana. Pierwszy egzemplarz to samochód w kolorze nadwozia Mamba Green Metallic. Trafi do klientów w Chinach.
Państwo Środka jest obecnie największym pojedynczym rynkiem zbytu Porsche, a Macan cieszy się tam szczególną popularnością – od 2014 r. trafił w ręce ponad 100 tysięcy chińskich nabywców.

Niesłabnący popyt na kompaktowego SUV-a sprawił, że Porsche musiało rozkręcić produkcję szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Do początku września wielkość produkcji nowego Porsche Macan w Lipsku zwiększyła się do ponad 420 egzemplarzy dziennie, co oznacza, że w ciągu zaledwie kilku dni dorównała wynikom poprzedniego modelu.

Odświeżony Porsche Macan – zmiany

Odświeżony Porsche Macan na pierwszy rzut oka niewiele różni się od obecnego modelu. Ale do tego przecież Porsche przyzwyczaiło nas przez lata, w przypadku kultowej serii 911, ale też i kolejnych, nowszych samochodów. Zmiany są mało zauważalne, ale za to odczuwalne dla kierowcy.

Na pewno najbardziej rzucającym się w oczy elementem nadwozia, który zmienił się w stosunku do dotychczasowej wersji, są tylne światła z trójwymiarowym, diodowym pasem świetlnym. Technika LED standardowo jest również obecna w reflektorach głównych.

Wśród nowych elementów wymienić trzeba to, co kierowca zastanie w środku. A tutaj, w znajomo wyglądającym kokpicie, pojawia się opcjonalna sportowa kierownica GT, nawiązująca do serii 911. W ramach dostępnego za dopłatą pakietu Sport Chrono kierownica zostaje wyposażona w przełącznik trybów jazdy i przycisk Sport Response.

Porsche wykorzystało lifting modelu także jako okazję do wprowadzenia kolejnych systemów wspomagających. Nowy asystent jazdy w korku Traffic Jam Assist, obejmujący adaptacyjny tempomat, zapewnia prowadzenie przy prędkościach do 60 km/h. System ten nie tylko przyspiesza i hamuje, ale pomaga też w kierowaniu podczas jazdy w korku lub wolno poruszającym się strumieniu pojazdów.

Nowy jest system Porsche Communication Management (PCM), który zapewnia pełną łączność i liczne cyfrowe funkcje. Powyżej konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy Full HD o przekątnej zwiększonej z 7 do 11 cali. Przeprojektowane zostały również otwory wentylacyjne, znajdujące się teraz poniżej środkowego ekranu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Macan
Porsche Macan
Cena podstawowa już od: 239 589 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche Macan Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche Macan

Podobne wiadomości:

Rekordowe wyniki Porsche w Polsce

Rekordowe wyniki Porsche w Polsce

Aktualności 2018-07-20

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.