1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Porsche wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania hałasu

Porsche wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania hałasu

Porsche Digital wzbogaca gamę swoich produktów o cyfrowego asystenta Sounce, który będzie wyróżniać się lepszą zdolnością wykrywania szumów tła – na przykład podczas testów podzespołów samochodu

Porsche wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania hałasu
Sounce korzysta z technologii, która – wykorzystując metody uczenia głębokiego – może niezawodnie i precyzyjnie wykrywać hałas, na przykład podczas testów wytrzymałościowych. W szczególności pozwala to odciążyć inżynierów odpowiedzialnych za rozwój, którzy normalnie muszą być osobiście obecni podczas takich testów. Asystent umożliwia również dokładniejszą dokumentację błędów i upraszcza analizę ich pierwotnych przyczyn.

„Sounce pozwala niezawodne sprawdzać, jak powstaje hałas pochodzący od elementów nośnych – na bieżąco i w zróżnicowanych warunkach. Dzięki temu mamy lepsze możliwości analizy na etapie wczesnego testowania komponentów” – powiedziała Patricia Rennert, szefowa działu rozwiązań przemysłowych w Porsche Digital. Testowanie akustyki oparte na sztucznej inteligencji (AI) poprawia jakość i zmniejsza koszty w szerokim zakresie zastosowań.

Nowa technologia bazuje na wykrywaniu anomalii i może być wykorzystywana w różnych obszarach – na przykład podczas testów, w których liczne różne sygnały akustyczne utrudniają analogową analizę „na słuch”.

Dział rozwiązań przemysłowych Porsche Digital zaprojektował i opracował nowe rozwiązanie we współpracy z działem rozwoju Porsche AG, jako tzw. Software as a Service (SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa). Za obsługę technologii odpowiada Porsche Digital. „Opracowywanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu to nasza podstawowa kompetencja – i dlatego jest jednym ze strategicznych obszarów naszej działalności. Sounce w imponujący sposób demonstruje możliwości, które oferują nasi eksperci, w szczególności ci od zaawansowanych technologii” – powiedział Mattias Ulbrich, dyrektor generalny Porsche Digital GmbH.

Po pilotażowym wdrożeniu rozwiązanie jest teraz oferowane klientom zewnętrznym. Zapytania w jego sprawie można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.sounce.io.

Porsche Digital to spółka zależna producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu, wyspecjalizowana w technologiach i rozwiązaniach z dziedziny cyfryzacji. Jej głównym zadaniem jest wyszukiwanie i skalowanie nowych cyfrowych modeli biznesowych oraz optymalizacja istniejących produktów. W tym celu Porsche Digital tworzy cyfrowe oferty i usługi, projektuje przemysłowe rozwiązania technologicznie i pełni funkcję katalizatora zmian w cyfrowym ekosystemie. W ścisłej współpracy z Porsche AG wykorzystuje i ocenia technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja (AI), blockchain (łańcuch bloków) oraz obliczenia kwantowe, szczególnie w ramach jednostki biznesowej ds. rozwiązań przemysłowych (Industry Solutions) – z myślą o cyfryzacji odpowiednich procesów biznesowych oraz zwiększeniu ich efektywności.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche

Podobne wiadomości:

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych egzemplarzy

Porsche Taycan z aktualizacją dla starszych...

Aktualności 2021-03-24

Porsche 911 GT3 Cup: premiera

Porsche 911 GT3 Cup: premiera

Aktualności 2020-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny samochód o zasięgu 725 km
Elektryczny samochód o zasięgu 725 km
Bridgestone i Lightyear łączą siły, aby stworzyć pierwszy elektryczny samochód o zasięgu ponad 725 km. Środkiem do realizacji tego celu są m.in. specjalne opony.