1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Porsche zwiększa swoje udziały w firmie Rimac

Porsche zwiększa swoje udziały w firmie Rimac

Porsche zwiększyło udziały w firmie Rimac Automobili do poziomu 15,5 proc.

Porsche zwiększa swoje udziały w firmie Rimac

W czerwcu 2018 r. Porsche zakupiło 10 proc. akcji chorwackiego producenta elektrycznych aut sportowych Rimac Automobili, a teraz wzmacnia nawiązaną wcześniej współpracę. Rimac projektuje i wytwarza komponenty z dziedziny elektromobilności, a także samodzielnie produkuje sportowe samochody z napędem elektrycznym. Porsche zainicjowało partnerstwo na rzecz rozwoju z tą chorwacką firmą na fali swojej ofensywny w segmencie elektrycznej mobilności.

- Porsche już od roku wspiera Rimaca i jego pozytywny rozwój – wyjaśnia Lutz Meschke, wiceprezes zarządu Porsche AG i członek zarządu odpowiedzialny za finanse oraz IT. - Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że Porsche i Rimac mogą się wiele od siebie nauczyć. A ponieważ wierzymy w to, co Mate Rimac i jego firma mają do zaoferowania, zwiększyliśmy właśnie nasze udziały i zamierzamy zintensyfikować naszą współpracę w dziedzinie technologii akumulatorów.

Trzydziestojednoletni Mate Rimac, założyciel chorwackiej firmy, zaczął rozwijać własną wizję szybkiego auta sportowego z napędem elektrycznym w 2009 r., w garażu. W marcu 2018 r., podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, Rimac zaprezentował swój najnowszy samochód elektryczny – C Two.

Dwumiejscowy pojazd generuje moc prawie 2000 KM i osiąga prędkość maksymalną 412 km/h. Jego zasięg wynosi 650 km (cykl NEDC), a dzięki systemowi szybkiego ładowania o mocy 250 kW „tankowanie” do 80 proc. pełnej pojemności akumulatora może trwać pół godziny. Ponadto firma rozwija i produkuje wysokowydajne napędy elektryczne oraz systemy akumulatorów.

- Pozyskanie Porsche jako udziałowca było jednym z najważniejszych kamieni milowych w naszej historii. Fakt, że teraz Porsche zwiększa swoje udziały, jest najlepszym potwierdzeniem dla naszego partnerstwa i stanowi podstawy dla jeszcze bliższych relacji – wyjaśnia Mate Rimac, dyrektor zarządzający.

- Jesteśmy dopiero na początku naszej wspólnej drogi, ale zdążaliśmy już spełnić swoje wysokie oczekiwania. Mamy wiele pomysłów na dalszą współpracę i w przyszłości chcemy je zrealizować. Podstawowy cel to zapewnienie obu partnerom korzyści i zaoferowanie naszym końcowym klientom wartości dodanej – dzięki tworzeniu ekscytujących, zelektryfikowanych aut - dodaje Rimac.

Rimac, dynamicznie rozwijająca się firma z siedzibą w Zagrzebiu, zatrudnia około 550 pracowników. Koncentruje się na technologii akumulatorów wysokiego napięcia, elektrycznych układach napędowych i opracowywaniu cyfrowych interfejsów pomiędzy ludźmi a maszynami (HMI). Ponadto projektuje i produkuje rowery elektryczne. Ta część działalności została założona w 2013 r., w formie siostrzanej firmy Greyp Bikes.


Podobne wiadomości:

Wodorowa Toyota Mirai dla papieża

Wodorowa Toyota Mirai dla papieża

Aktualności 2020-10-14

Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

Aktualności 2020-09-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
System Ford SYNC nowej generacji
System Ford SYNC nowej generacji
Ford prezentuje nowy system komunikacji i rozrywki Ford SYNC, który debiutuje wraz z pierwszym elektrycznym SUV-em marki - Fordem Mustang Mach-e.