Powiększone C2

Na odpowiedź Citroena odnośnie bardzo szybko rozwijającego się rynku małych samochodów MPV nie trzeba było długo czekać. Nowoczesny model C2 Plus będzie debiutem francuskiego producenta w tym segmencie.

Powiększone C2

Płyta podłogowa nowego samochodu została zaczerpnięta z modelu Peugeot 1007. Citroen C2 Plus jest przeznaczony dla ludzi, którym normalna wersja C2 wydawała się zbyt mała, natomiast model C4 był zbyt obszerny. Zamierzeniem producenta było wystawienie konkurenta dla modeli takich jak Ford B-MAX, Opel Meriva oraz Nissan Note. Debiut nowego samochodu został zaplanowany na przyszły rok. Będzie to pierwszy samochód z charakterystycznym przodem widzianym wcześniej jedynie w modelach studyjnych takich jak C-Airplay oraz C-Buggy.

Nadwozie samochodu prezentuje się bardzo solidnie. Z przodu zastosowano przezroczyste słupki boczne, dzięki czemu pole widzenia zostało poszerzone. Z tyłu natomiast zamontowano szerokie słupy, które optycznie powiększają samochód. Tylne reflektory umieszczone pionowo sięgają aż po dach. Wewnątrz samochodu znajduje się dużo miejsca dla pasażerów, a dzięki przesuwanej tylnej kanapie można wygospodarować jeszcze więcej przestrzeni. W bagażniku znajduje się także podwójne dno, w którym można ukryć trochę rzeczy.

Pod maską nowego Citroena znajdziemy zestawienie jednostek, które normalnie dostępne jest w modelu C2, włączając w to silnik o pojemności 1,4 litra oraz wersje wysokoprężne. Nowością będzie tutaj silnik o mocy 115 koni mechanicznych i pojemności 1,6 litra, który został skonstruowany przy współpracy BMW. Prawdopodobnie w standardowym wyposażeniu pojazdu znajdzie się nowoczesna bezsprzęgłowa skrzynia biegów, która zastąpi niezbyt lubianą półautomatyczną SensoDrive.

Nowego modelu w sprzedaży należy oczekiwać pod koniec 2007 roku, przy cenie wersji podstawowej zaczynającej się już od około 30 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Nowości Citroena (2006-06-30)

Lazurowy Pluriel (2006-04-25)


Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Vivaro Kombi – ceny w Polsce
Opel Vivaro Kombi – ceny w Polsce
Opel Vivaro Kombi to dziewięć miejsc siedzących, trzy długości do wyboru oraz standardowa wysokość poniżej 1,9 m, umożliwiająca dostęp do parkingów podziemnych.