1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Powrót Landwinda do Europy

Powrót Landwinda do Europy

Chiński producent samochodów Jiangling planuje powrót na rynek europejski. Minął już ponad rok, kiedy samochód Landwind katastroficznie oblał crash-test przeprowadzony przez niemieckie ADAC.

Powrót Landwinda do Europy

Zobacz test modelu Jiangling Landwind w mojeauto.pl

Przez miniony rok dokonano kilku udoskonaleń w specyfikacji samochodu. Dotychczasowy silnik zastąpiono 2,5 litrową jednostką, która spełnia wymogi Euro4. Jej produkcją zajmie się włoska firma VM Motori. Nadwozie przeszło nieznaczny face-lifting wraz z rekonstrukcją.

Na rynku francuskim, hiszpańskim oraz portugalskim pojazd pojawi się dopiero pod koniec tego roku. Wynika to z powodu trwania procesu homologacji.

Pomimo niepowodzenia spowodowanego crash-testem, prezes Landwind Europe pozostaje nastawiony optymistycznie, w sprawie przyszłości marki. Producent planuje sprzedać ponad tysiąc sztuk pojazdu do końca tego roku na rynku niemieckim. Po uzyskaniu pełnej homologacji, potencjał sprzedaży na tym rynku ma wzrosnąć o pięć razy.

Zobacz galerię zdjęć modelu Jiangling Landwind

W styczniu przyszłego roku, europejskie salony odwiedzi nowy minivan spod znaku Landwind. Samochód został zbudowany przez włoskich projektantów, a wielkością przypomina Opla Merivę, najlepiej sprzedającego się minivana w Europie Zachodniej.

Czytaj także:

"Landwind i kolejna nowość" (2006-02-20)

"W Landwindzie nie przeżyjesz" (2005-09-26)

Zobacz koniecznie: Wszystko o JMC Wszystko o Landwind
Tematy w artykule: Landwind JMC

Podobne wiadomości:

Euro NCAP: pierwszy crash-test chińczyka

Euro NCAP: pierwszy crash-test chińczyka

Aktualności 2010-11-24

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży - Brytyjczycy bezradni

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży -...

Aktualności 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!