mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powrót Mitsubishi do rywalizacji o tytuł WRC

Powrót Mitsubishi do rywalizacji o tytuł WRC

Fabryczny zespół Mitsubishi Motors Corporation powraca po rocznej przerwie do mistrzostw świata i starty w szesnastoodcinkowym serialu rozpocznie od Rajdu Monte Carlo, w ostatni weekend stycznia 2004 roku.

Kristian Sohlberg zadebiutował w rajdach w 1997 roku, a w sezonie 2002 wywalczył N-grupowym Mitsubishi Lancerem tytuł wicemistrza świata kierowców samochodów produkcyjnych (PCWRC). Sohlberg startował również w kilku rajdach za kierownicą Lancera WRC w specyfikacji 2002 prezentując niepospolity talent i wielkie możliwości.
- To dla mnie znakomita wiadomość, iż jestem kierowcą fabrycznego zespołu. Bardzo cieszy mnie, że będę reprezentował Mitsubishi. Mam nadzieję wywalczyć kilka wartościowych rezultatów z moim zespołem w mistrzostwach świata – powiedział Kristian Sohlberg.
- Gilles ma wielkie doświadczenie i jest także znakomitym kierowcą testowym. Kristian, który w tym roku odnotował kilka bardzo dobrych występów w rajdach jest również zawodnikiem wszechstronnym. Uważam, że w przyszłym roku powinien mieć udany sezon. Krystian będzie dzielił miejsce w naszym drugim samochodzie z innymi, młodymi kierowcami, a najlepszy z nich otrzyma możliwość większej ilości startów pod koniec sezonu - dodał Sven Quandt, szef sportu i prezes MMSP GmbH – sportowego ramienia Mitsubishi Motors Corporation.
MMSP GmbH ma swoją siedzibę w Treburze, pod Frankfurtem nad Menem w pobliżu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Mitsubishi Motors Corporation. MMSP zajmuje się całą działalnością Mitsubishi Motors na polu sportów motorowych. MMSP Ltd, z siedzibą w Rugby w Wielkiej Brytanii odpowiada za projektowanie, rozwój i prowadzenie programu Mitsubishi w rajdowych mistrzostwach świata (WRC). Szefem i dyrektorem technicznym firmy w Rugby jest Mario Fornaris, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora zarządzającego MMSP GmbH. Menedżerem zespołu rajdowego jest Derek Dauncey, a rolę doradcy pełni niezwykle doświadczony Andrew Cowan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.