mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Powstała nowa spółka - GM DAT Polska

Powstała nowa spółka - GM DAT Polska

Importem oraz dystrybucją samochodów marki Chevrolet w Polsce będzie się zajmować nowo powołana spółka GM DAT Polska Sp. z o.o., w całości należąca do GM Daewoo Auto & Technology Co. z siedzibą w Seulu w Korei Południowej.

Polski oddział, mający swą siedzibę w Warszawie, będzie blisko współpracował z firmą GM Poland, korzystając z efektu synergii ze strukturami Opla. Dyrektorem Generalnym spółki GM DAT Polska został Michael Klaus (40), który równocześnie będzie pełnił swe dotychczasowe obowiązki Dyrektora Sprzedaży, Marketingu i Obsługi Posprzedażnej GM Poland.

Michael KlausMichael Klaus, w swojej 14-letniej karierze w General Motors, piastował wiele różnych stanowisk kierowniczych. Zanim przyjechał do Polski, był m.in. odpowiedzialny za działania marketingowe związane z modelami Opla Corsy i Tigry oraz zajmował stanowisko Dyrektora Marketingu w Cadillac/Chevrolet Europe. Następnie został mianowany Dyrektorem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Opel Suisse S.A. „Teraz, kiedy GM DAT Polska zostało oficjalnie zarejestrowane, możemy przyspieszyć nasze działania, by zaoferować nową linię modelową polskim klientom.” – powiedział Michael Klaus. „Nasz niewielki, młody zespół jest mocno zaangażowany w działania, które we współpracy z silną siecią doświadczonych dealerów GM, pozwolą Chevroletowi odnieść sukces na polskim rynku – rynku, który ma dobry potencjał wzrostowy dla atrakcyjnych, dobrze wyposażonych samochodów za rozsądną cenę, takich jak nasze.”

Sprzedaż gamy modelowej samochodów marki Chevrolet w Polsce rozpocznie się w maju br. W ofercie znajdzie się najnowszy, pięciodrzwiowy model Chevroleta – Lacetti hatchback (segment C), który będzie oferowany wraz z już dostępnymi, na niektórych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, modelami: Aveo hatchback i sedaChevrolet Lacettin (segment B), Lacetti sedan (segment C), Evanda (segment D) i Rezzo (kompaktowy van). Jeszcze jesienią tego roku dołączy do nich Lacetti kombi. Samochody te zostały zaprojektowane przez spółkę GM Daewoo Auto & Technology Co. i są produkowane w należących do niej zakładach w Korei Południowej.

GM Daewoo jest nową firmą, powstałą w październiku 2002 roku, której akcjonariuszami są: General Motors (44,6%), Suzuki (14,9%), Shanghai Automotive (10,6%) oraz wierzyciele Daewoo Motor Co. (29,9%).

Chevrolet, to ogólnoświatowa marka General Motors, którą cechuje przede wszystkim korzystny stosunek jakości do ceny, ciekawa i nowoczesna stylistyka połączona ze sprawdzoną technologią oraz bogatym wyposażeniem standardowym. Chevrolety w Polsce będą sprzedawane w nowo tworzonej sieci sprzedaży, opartej przede wszystkim o dotychczasowych dealerów Opla. W początkowej fazie składała się ona będzie, z co najmniej 25 punktów dealerskich i będzie rozszerzana wraz z rozwojem marki na polskim rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.