1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Powtórka z Landwinda?

Powtórka z Landwinda?

Przeprowadzone testy zderzeniowe chińskiego klonu Chevroleta Matiza, czyli Chery QQ, nie napawają optymizmem. Udowadniają tylko poziom bezpieczeństwa w samochodach, które niedługo mogą szturmem zalać europejskie rynki.

Powtórka z Landwinda?

Każdy kto zobaczy zdjęcia z przeprowadzonego niedawno testu, na pewno zastanowi się poważnie zanim do głowy przyjdzie mu pomysł zakupu taniego auta, wątpliwego producenta z Dalekiego Wschodu. Samochód Chery QQ, który jest niemalże kopią popularnego na naszym rynku Matiza ukazał wszystkie swoje słabości techniczne podczas przeprowadzonego testu. Z diagnozy po teście wynika, że w samochodzie tym ciężko będzie czuć się bezpiecznym, a stłuczka przy średniej prędkości nie raz może się zakończyć tragicznie.

Samochód testowany niezależnie na odporność w przypadku zderzenia czołowego oraz bocznego przy pomocy manekinów otrzymał bardzo niskie oraz zerowe oceny. Zdjęcia wyraźnie pokazują, że po uderzeniu strefa zgniotu w obrębie przedziału silnikowego zapadła się kompletnie, przez co przednia oś wraz z kołami przebiła się w przestrzeń przeznaczoną na nogi kierowcy i pasażera. Rezultatem tego były zmiażdżone kończyny dolne manekina testowego.

Uzyskane wyniki nie są pierwszą wpadką samochodów chińskiej produkcji. Jakiś czas temu Landwind, kopia Opla Frontery, uzyskał zerowe noty w testach przeprowadzonych przez niemiecki ADAC. Zatem oba samochody skutecznie wzniecają obawy przed modelami, które w niedalekiej przyszłości mają być sygnowane marką MG Rover. Montowane będą przez chińskiego producenta Nanjing w rodzimych fabrykach, a następnie będą stamtąd eksportowane do Wielkiej Brytanii.

Z informacji tych można wysnuć jeden wniosek. Chiny nie są jeszcze odpowiednio zaawansowane, aby móc przygotowywać samochody, które spełnią europejskie normy jakościowe.

Czytaj także:

Chińska "moto-fala" zwalnia (2006-04-19)

Landwind i kolejna nowość (2006-02-20)

Powrót Landwinda do Europy (2006-03-20)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Landwind
Tematy w artykule: Chery QQ Landwind

Podobne wiadomości:

Euro NCAP: pierwszy crash-test chińczyka

Euro NCAP: pierwszy crash-test chińczyka

Aktualności 2010-11-24

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży - Brytyjczycy bezradni

Chińska kopia Evoque'a w sprzedaży -...

Aktualności 2015-04-22

Komentuj:

~Cytryniarz 2006-11-19

ale seicento ma lepszą strukturę zbudowania i lepsze wyposażenie

~ktos 2006-08-11

ok, tak wyglada podroba a co z oryginalem, ktorym ja jezdze, czasami udawalo mi sie nawet poleciec 160, ojjj chyba nic by ze mnie nie zostalo przy zderzeniu

~administrator 2006-08-11

stary news panowie autochiny.pl/index.php? option=com_content&task=view&id=85&Itemid=2

~polak 2006-08-11

no ale seicento to juz starawe auto, a ten to dopiero ma wejśc na rynek, wiec moglby być bardziej bezpieczny

~kitajec 2006-08-10

Wynik jak seicento.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Radarowy miernik prędkości - początki fotoradarów
Radarowy miernik prędkości - początki fotoradarów
Pierwszy fotoradar powstał przeszło sześć dekad temu. Specjalna ekspozycja w muzeum Mercedesa pokazuje, jak rozwijał się ten, znienawidzony przez kierowców, wynalazek.