mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Produkcja AvtoVAZ-u przekroczy milion

Produkcja AvtoVAZ-u przekroczy milion

Największy rosyjski producent samochodowy, koncern AvtoVAZ, zapowiedział, iż do 2007 roku roczna produkcja aut oraz aut gotowych do montażu przekroczy.

W przyszłym roku planowana produkcja ma wynieść 702.800 aut oraz 240.000 gotowych do montażu zespołów. Bieżący rok jest nieco gorszy dla firmy, łącznie wyprodukowanych zostanie 684.800 aut, czyli mniej niż w 2003 r. (699.889 aut).

Prezes rosyjskiej firmy, Wladimir Kadannikow, powiedział, iż rosnącej produkcji towarzyszy poprawiająca się jakość produkowanych samochodów. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku firma uzyskała ze sprzedaży swoich aut 7,3 mld rubli.

AvtoVAZ planuje całkowitą modernizację swojej gamy modelowej do końca bieżącej dekady. Ponadto w seryjnej produkcji pojawi się po raz pierwszy model z B klasy. Duża część wyprodukowanych aut przeznaczanych jest na eksport, łącznie do 91 krajów. 61,5% całkowitego eksportu trafia do krajów z byłej Wspólnoty Niepodległych Państw, 17,1% do innych krajów europejskich, a 15,8% do krajów Bliskiego Wschodu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.