mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Produkcja Mazdy 3 rozpoczęta

Produkcja Mazdy 3 rozpoczęta

Mazda rozpoczyna produkcję czwartego modelu nowej generacji

Produkcja Mazdy 3 rozpoczęta

Mazda Motor Corporation kontynuuje rozpoczęty przed kilkunastoma miesiącami proces wprowadzania na rynek całkowicie nowej generacji samochodów. Po docenionych międzynarodowymi nagrodami i wyróżnieniami modelach Mazda6 (w Japonii nazywany Atenza), Mazda2 (w Japonii Demio) oraz Mazda RX-8, w ostatnich dniach (25.06.2003) w zakładach w Hofu, rozpoczęła się produkcja Mazdy3, kolejnego samochodu nowej linii.

Oficjalnie Mazda3 zostanie zaprezentowana we wrześniu, podczas 60. salonu samochodowego Frankfurt Motor Show, natomiast do sprzedaży na rynku europejskim wejdzie po koniec tego roku.

Podobnie jak trzy poprzednie modele nowej generacji, również Mazda3 zdecydowanie wykracza poza konwencjonalne ramy segmentacji rynku samochodowego. Oferuje ona znacznie więcej, zarówno pod względem elegancji i jakości wykonania, jak i komfortu jazdy oraz przestronności wnętrza niż na ogół oczekuje się od samochodów tradycyjnie zaliczanych do segmentu C. Przyjęcie takiej koncepcji przyniosło Maździe w ostatnim czasie wielkie uznanie mediów i klientów. Wyrazem tego jest ponad 50 międzynarodowych nagród dla Mazdy6 oraz tytuł Międzynarodowego Silnika Roku 2003 dla rotacyjnego Renesis montowanego w nowej Maździe RX-8.

Pod względem stylistyki i przyjętych rozwiązań Mazda3 najbardziej zbliżona jest do koncepcji zastosowanej w modelu Mazda MX Sportif, który został zaprezentowany podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Najważniejsze jego cechy zawierają się w trzech zasadniczych dla odnowionej marki określeniach: "szykowana, innowacyjna, porywająca".

W Japonii nowa Mazda3 zadebiutuje jesienią i otrzyma tam nazwę Axela. Jest to kombinacja dwóch angielskich słów: "accelerate" i "excellent". To połączenie "przyspieszenia" i "doskonałości" ma symbolizować z jednej strony młodzieńczą radość z szybkiej jazdy, a z drugiej - nieograniczone możliwości tego samochodu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.