mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Produkcja Zafiry w Gliwicach

Produkcja Zafiry w Gliwicach

Dzisiaj kierownictwo GM Europe podjęło decyzję o przeniesieniu produkcji Opla Zafiry do gliwickiej fabryki niemieckiego koncernu. Rozpoczęcie produkcji nastąpi w przyszłym roku.

Produkcja Zafiry w Gliwicach

Planowany jest również wzrost zatrudnienia (kilkaset nowych miejsc pracy). Zafiry będą trafiały zarówno na eksport, jak i rynek Polski.

Decyzja została ogłoszona dzisiaj po spotkaniu zarządu firmy Adam Opel AG ze związkowcami, którzy chcieli by model Zafira wytwarzany był w Niemczech. Dlatego też rozważane było przeniesienie części produkcji do Russelheim. Jednak po podjęciu decyzji o przeniesieniu tam produkcji Vectry z zakładów w Wielkiej Brytanii wiadomo było, że opcja ta upadnie.

„Nie tylko konkurencyjne koszty pracy, ale przede wszystkim wysoka jakość, rekordowy czas wprowadzenia do produkcji Astry Classic II oraz skuteczna realizacja założonych planów, to decydujące czynniki o wyborze Gliwic. Decyzja ta świadczy o ogromnym zaufaniu kierownictwa GME do naszego zakładu, którego pracownicy niejednokrotnie udowodnili swój najwyższy profesjonalizm oraz zaangażowanie.” – powiedział Romuald Rytwiński, dyrektor generalny General Motors Poland i Opel Polska – „Zafira II generacji, będzie modelem spełniającym najwyższe standardy i jednocześnie najbardziej zaawansowanym technologicznie projektem w historii naszego zakładu.”

W chwili obecnej zakład Opel Polska zatrudnia na swoim terenie 2.200 osób. Od początku swej działalności do maja 2004 roku zakład wyprodukował ponad 450.000 samochodów. W okresie od stycznia do maja 2004 roku z jego linii produkcyjnej zjechało 46.980 samochodów, z czego 26.800 modelu Agila i 20.180 Astry Classic II. Łącznie w 2004 roku ok. 90% produkcji zakładu zostało wyeksportowanej. Gliwicki zakład znany jest z bardzo wysokiej jakości swoich produktów, co zostało potwierdzone przyznaniem Agili drugiego miejsca w rankingu TUV w przedziale samochodów 1-3 letnich.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.