mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Project 249 - co to jest?

Project 249 - co to jest?

Czy nowy model Volkswagena o roboczej nazwie Project 249 podbije serca kierowców. Początkowo trafi do Brazylii, później również m.in. i do Europy.

Project 249 ma zastąpić słabo sprzedający się model Lupo, opierać się zaś na Polo, zarówno w wersji hatchback jak i sedan. Wyglądem zewnętrznym podobny będzie także do Phaetona, przede wszystkim kształtem maski oraz przednich lamp, całkowicie odmiennych od okrągłych lamp zastosowanych w Polo czy Lupo. Początkowo do sprzedaży trafią trzydrzwiowe wersje, jednak od przyszłego roku dostępne będą także wersje pięciodrzwiowe. W porównaniu do Polo Project 249 będzie o 60 mm krótszy (3840 mm) ale o 80 mm wyższy (1560 mm). Rozstaw osi jest taki sam (2460 mm). Dzięki większej wysokości siedzenie kierowcy jest o 60 mm wyżej niż w Polo, tylne siedzenia mogą być przesuwane w przód/tył o 150 mm. Pojemność bagażnika wynosi 260 litrów, po przesunięciu do przodu tylnych siedzeń 353 l, zaś po złożeniu siedzeń 1236 l.

Wnętrze nowego modelu zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeni dla użytkowników. Project 249 zostanie przeznaczony do sprzedaży z ośmiozaworowymi silnikami o pojemności 1,0 i 1,6 l. Wycofany zostanie ze sprzedaży model Polo 1,0 oraz zmniejszona zostanie ilość produkowanych modeli VW Gol (modelu dostępnego tylko w Ameryce Płd.) Poprzez wprowadzenie nowego modelu Volkswagen chce odzyskać pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się aut na rynku brazylijskim, utracone na rzecz Fiat oraz GM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.