mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Przejazd A-4 nie drożeje

Przejazd A-4 nie drożeje

Wbrew wcześniejszym planom od 1 maja nie zdrożeje przejazd płatnym odcinkiem autostrady A-4 między Katowicami a Krakowem. Podwyżka miała zrekompensować wzrost VAT-u na przejazd autostradami. Zrezygnowano z niej ze względu na remonty, obniżające komfort jazdy tą trasą.

Zarządzająca autostradą spółka Stalexport Autostrada Małopolska zadeklarowała we wtorek, że dotychczasowy poziom cen (10 zł za samochód osobowy i 22 zł za ciężarowy) zostanie utrzymany do końca 2004 roku. Potem przejazd całego odcinka kosztować ma kierowcę auta osobowego 11 zł, a ciężarówki 25 zł.

Obecne ceny obowiązują od kwietnia 2000 r., czyli od początku pobierania opłat za przejazd między Katowicami a Krakowem. Przedstawiciele spółki podkreślają, że rezygnacja z planowanej na maj podwyżki, wobec wzrostu VAT-u z 7 do 22 proc., oznacza uszczuplenie przychodów koncesjonariusza z poboru opłat.

Głównym powodem tej decyzji są prowadzone na autostradzie od kilku miesięcy roboty budowlane - remonty wiaduktów i budowa przejazdów awaryjnych. Powoduje to wyłączenia niektórych pasów ruchu oraz ograniczenia prędkości.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.