mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Qoros blisko Polski

Qoros blisko Polski

O tej marce będzie głośno przez następne miesiące. Chiński producent samochodów zamierza szturmem wkroczyć na europejski rynek. Właśnie otwarto pierwszy salon niedaleko Polski, znane są także pierwsze ceny.

Qoros blisko Polski

Na razie przeświadczenie na temat chińskiej motoryzacji jest raczej negatywne. Wystarczy jednak sięgnąć jakieś dwie dekady wstecz i podobne doświadczenia mieliśmy z markami koreańskimi, które teraz spokojnie dorównują europejskiej czołówce.

O marce Qoros usłyszeliśmy na początku tego roku kiedy pierwsze egzemplarze zadebiutowały na targach motoryzacyjnych w Genewie. Zgodnie z obietnicą chińsko -izraelskiego konsorcjum pierwsze modele miały pojawić się pod koniec roku na Starym Kontynencie.

Pierwszy na świecie salon tej marki, który otrzymał autoryzację powstał właśnie w Bratysławie. U naszych południowych sąsiadów model 3 cieszy się już dużym zainteresowaniem. Dystrybucją zajmie się firma AutoBinck, która posiada wiele salonów w Czeskiej Republice, Słowacji, Węgrzech oraz Beneluksie. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak Hyundai, Mitsubishi, Jaguar czy Land Rover.

 

Model Qoros 3 Sedan powstawał już od pierwszych kresek z myślą o rynku europejskim.  Nad jego wyglądem czuwał Volker Hildebrand, który stworzył m.in. reinkarnację MINI. Wśród czołowej ekipy są także ludzie pracujący przez lata dla koncernu Volkswagen. Spółką kieruje człowiek, który przez lata konstruował podwozia dla BMW.

Model 3 Sedan jest typowym przedstawicielem segmentu kompakt. Jego długość to 4615 mm, a szerokość 1839 mm.  Wysokość modelu to 1445 mm. Stylistyka nadwozia wygląda bardzo oryginalnie, jednak dociekliwi z pewnością odnajdą nawiązanie do europejskich czy azjatyckich konkurentów.

Pod maską na początek pojawi się jednostka czterocylindrowa o pojemności 1,6 litra. Silnik z turbodoładowaniem osiągnie maksymalną moc 156KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 210Nm. W standardzie auto ma być oferowane z dwusprzęgłową skrzynią DCT o sześciu przełożeniach. Takie parametry powinny wystarczyć by sprint do setki zajmował 9,7 sekundy. Prędkość maksymalna to 215km/h. Według producenta średnie zapotrzebowanie na paliwo wyniesie 6,3l/100km. Niedługo po premierze w ofercie ma się pojawić kolejna jednostka benzynowa, tym razem o pojemności 1,2 litra.

Odkładając na bok dotychczasowe doświadczenia z chińskimi produktami nie powinniśmy być zdziwieni jego ceną. Wyniesie ona ponad 20 tysięcy euro w najlepiej wyposażonej wersji, czyli w przeliczeniu grubo powyżej 80 tysięcy złotych. Trochę sporo jak na samochód, do którego będzie przyszyta niezbyt pozytywna łatka. Podstawowa wersja powinna kosztować w okolicach 65 tysięcy złotych.

Jednak wieści sprzed kilku dni powoli rozwiewają wątpliwości. Auto przeszło testy zderzeniowe Euro NCAP w których zdobyło pięć gwiazdek! Warto zapoznać się z dokładnymi wynikami pod tym adresem.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Qoros
Tematy w artykule: Qoros Qoros 3 sedan

Podobne wiadomości:

BMW M3 Sedan sfilmowane zupełnie bez...

auto motor i sport 0000-00-00

Pewnemu motocykliście udało się sfilmować nową "eM-trójkę" sedan - zobaczcie jak prezentuje się ona wideo.

Nadchodzi chiński konkurent Golfa

Nadchodzi chiński konkurent Golfa

Premiery 2014-01-20

Komentuj:

~Alibaba 2013-09-30

Na pewno to segment kompakt? A nie klasa średnia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?