mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim

RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim

-Frekwencja jest wyjątkowa. Łącznie przyjęliśmy zgłoszenia 138 załóg, w tym dwóch w autach specyfikacji WRC - mówi Jarosław Noworów, dyrektor Rajdu Rzeszowskiego.

RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim
W RSMP zgłoszone są 54 załogi, w Mistrzostwach Słowacji 32 (11 zgłoszeń pokrywa się ze zgłoszeniami do Mistrzostw Polski), a w RPP 54. Do tego dochodzi jeszcze 9 załóg, które pojadą bez pomiaru czasu. Listę RSMP otwierają (zgodnie z zajmowanymi miejscami w bieżącej klasyfikacji) Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta S2000), Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) oraz Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Peugeot 207 S2000).

Zgłoszenia złożyli też Grzegorz Grzyb i Leszek Kuzaj (obaj w Skodach Fabiach S2000), Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000), Rosjanin Aleksander Żełudow (Ford Fiesta S2000), Ukrainiec Jurij Protasow i Czech Robert Adolf (obaj w Lancerach Evo IX). Oprócz Grzyba, miejscowe, rzeszowskie kluby będą reprezentowane przez Macieja Rzeźnika (Fabia S2000), Roberta Kujawskiego (Renault Clio R3) i Jana Chmielewskiego (Citroen C2-R2 MAX).

Klasa N4 ma liczyć 10 załóg. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku samochodów S2000. Aż 12 załóg pojedzie w grupie R. Zabrakło zgłoszeń Łukasza Markowskiego i Ariela Piotrowskiego w Citroenach C2-R2 MAX, za to będą w takich samych autach Francuz Laurent Viana (startował przed rokiem) i Węgier Zoltan Bessenyey; obie te załogi będą też punktować w Citroen Racing Trophy. Trzynaście załóg zgłosiło się w klasie N3, a w Pucharze Clio – dziewięć.

Listę zgłoszeń RPP otwierają liderzy tej punktacji - Wojciech Chuchała, Przemysław Janik i Mateusz Tutaj. Z czołówki zabrakło Sawickiego, Malińskiego i Krzyszychy, jest zgłoszenie jednego tylko auta RWD – Toyoty Corolli GT z Krzysztofem Szeszką za kierownicą.

O punkty do Mistrzostw Słowacji będą walczyć m.in. Jozef Beres junior i Grzegorz Grzyb (obaj w Fabiach S2000), Jaroslaw Melicharek (Mitsubishi Lancer WRC 05) i Igor Drotar (Fabia WRC). Do tej klasyfikacji zgłosili się także polscy zawodnicy: Kajetan Kajetanowicz, Kamil Butruk, Maciej Rzeźnik, Łukasz Habaj, Krzysztof Kornicki, Tomasz Gryc. Marek Klementowicz w BMW M3 będzie rywalizować w klasie historycznej, w której mają pojechać także dwa VW Golfy i Skoda 130 RS.

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti QX60 – ceny w Polsce
Infiniti QX60 – ceny w Polsce
Infiniti QX60 wchodzi do polskiej oferty. Auto znane dotychczas głównie na rynku amerykańskim, ma odebrać klientów dużym SUV-om segmentu premium. Wiemy też, ile kosztuje!