mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Radia do samochodów ciężarowych

Radia do samochodów ciężarowych

Specjalnie z myślą o samochodach ciężarowych firma Blaupunkt przygotowała dwa nowe radioodtwarzacze. Są one przystosowane do pracy przy napięciu 24 V charakterystycznym dla pojazdów użytkowych.

Radia do samochodów ciężarowych

Poza falami ultrakrótkimi nowe radioodtwarzacze oferują także zakres fal średnich i długich umożliwiających słuchanie rodzimych radiostacji nawet poza granicami kraju. Istnieje możliwość zapamiętania pięciu najsilniejszych stacji UKF odbieranych na danym terenie. Dzięki systemowi RDS po włączeniu danego programu na wyświetlaczu pojawia się nazwa stacji, a program jest odbierany na najkorzystniejszej w danym momencie częstotliwości. Nawet, jeśli kierowca nie słucha żadnej stacji radiowej, nadal może odbierać aktualne komunikaty drogowe, ponieważ urządzenia samoczynnie przełączają się na częstotliwość serwisową, gdy anonsowany jest komunikat o sytuacji na drogach.

Radio Calais TRC 41 z odtwarzaczem kasetowym posiada mechanizm odporny na obciążenia, jakim poddawane są radioodtwarzacze podczas długich tras. Wyposażone jest także w funkcję autorewersu, nie ma zatem konieczności ręcznego zmieniania strony kasety. Radio Rotterdam TRD 41 z odtwarzaczem CD wyposażone jest w odporny na wstrząsy napęd CD z 8-krotnym oversamplingiem oraz takie funkcje, jak: Disc Naming (nazwy płyt), Track Scan (wyszukiwanie utworów) i Track Repeat (powtarzanie utworu).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.