mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Radykalnie szybko

Radykalnie szybko

Angielska firma Radical zajmująca się produkcją sportowych bolidów przygotowała model SR8. To 383-konne auto ma być narzędziem do ustanowienia nowego rekordu.

Radykalnie szybko

Jeszcze żadnemu autu drogowemu nie udało się pokonać granicy 7 minut na jedno okrążenie na niemieckim torze Nurburgring. Nowy model, bardzo egotycznej dla nas marki, jest nie tylko przeznaczony do normalnej sprzedaży - choć wiadomo, że będzie wyjeżdżał głównie na tory - ale ma także pokonać magiczną barierę.

Do października 2004 najszybszy czas na północnej pętli, która jest miejscem wielu rund czempionatów różnych klas sportowych, ustanowił Anglik Phil Bennett. As brytyjskich wyścigów aut turystycznych, za kierownicą modelu SR3 tego samego producenta, zszedł do 7 minut 19 sekund. Potem jeszcze o sekundę szybciej pojechał jeden z kierowców innego wytwórcy krótkoseryjnych bolidów.

Aby bardziej uzmysłowić, jaką prędkością powinno poruszać się auto, by pokonać barierę 7 minut, wystarczy informacja, że znany już bardziej u nas Jaguar S-Type na pokonanie całego okrążenia potrzebował nieco poniżej 10 minut.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.