mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Raikkonen w Polsce

Raikkonen w Polsce

Święto Formuły 1

Kimi Raikkonen, kierowca zespołu West McLaren Mercedes, przyjedzie 7 września br. do Warszawy. W programie wizyty przewidziano między innymi konferencję prasową, spotkanie z fanami i sesje autografów oraz spacer po Starym Mieście. Przewodnikiem Raikkonena po Warszawie będzie Dariusz Michalczewski.

Ambitny, opanowany, utalentowany i robiący błyskawiczna karierę w Formule 1 – tak o młodym Finie mówią międzynarodowe media. Swój drugi sezon w Formule 1 rozpoczął jako kierowca jednego z czołowych zespołów West McLaren Mercedes. Zajął w ten sposób miejsce dwukrotnego Mistrza Świata Miki Hakkinena. Szef zespołu Ron Dennis nie pomylił się dokonując wyboru i już przedłużył kontrakt z Kimim na sezon 2003. Kimi Raikkonen jest obecnie szósty w klasyfikacji kierowców, zdobył dla zespołu 17 punktów, trzykrotnie stawał na podium z czego szczególnie imponujące było zajęcie drugiego miejsca na GP Francji.

Jako jeden z najmłodszych kierowców w Formule 1 był sensacją sezonu 2001. Po zaledwie 21 startach w Formule Renault, omijając typową ścieżkę kariery kierowcy F1, Kimi Raikkonen został zauważony przez Petera Saubera i zaproszony na testy. Natychmiast zaproponowano mu miejsce drugiego kierowcy w zespole. W krótkim czasie Finowi udało się zdobyć super-licencję pomimo zastrzeżeń FIA związanych z małym doświadczeniem kierowcy. Kimi pokazał swoje umiejętności już w czasie pierwszego Grand Prix sezonu zajmując punktowaną szóstą pozycje.

Przyjazd Kimiego Raikkonena do Polski będzie świętem Formuły 1 dla wszystkich fanów tego sportu w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.