mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Antibes: Sołowow i Kubica na podium!

Rajd Antibes: Sołowow i Kubica na podium!

Polscy kierowcy rajdowi doskonale spisali się podczas zamykającego sezon Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajdu Antibes. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż 4 załogi z naszego kraju. Najlepiej wypadli Michał Sołowow / Maciej Baran (Ford Fiesta S2000), którzy byli drudzy oraz Robert Kubica z Jakubem Gerberem (Renault Clio S1600) lokujący się na trzecim miejscu.

Rajd Antibes: Sołowow i Kubica na podium!
Michał Sołowow świetnie radził sobie z wymagającymi odcinkami na Lazurowym Wybrzeżu do końca drugiego etapu. Już w pierwszym etapie, wygrali połowę odcinków specjalnych i utrzymywali pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej oraz wśród załóg walczących o punkty Mistrzostw Europy. Po dwóch dniach zmagań na odcinkach w Alpach Nadmorskich, załoga zespołu Cersanit Rally Team awansowała w tabeli czempionatu Starego Kontynentu z 7 na 4 pozycję, mając na koncie 79 punktów. Na  początku  trzeciego dnia załoga dokonała niezbyt trafnego doboru opon. Na prowadzenie wyszedł Włoch Luca Betti (Peugeot 207 S2000) i to on został zwycięzcą zawodów. Trzecie miejsce zajął Robert Kubica (Renault Clio S1600).

Kubica, który jest wielkim miłośnikiem rajdów, ale nie startuje w nich regularnie ze względu na angaż w Formule 1, spisał się wyśmienicie wygrywając nie rozwijanym już od kilku lat Clio S1600 z kierowcami dysponującymi znacznie nowszymi i mocniejszymi rajdówkami. Jak sam przyznał na mecie, nie patrzył na czasy, bo przede wszystkim liczyła się dobra zabawa za kierownicą.

"Mam już za sobą kilka startów w rajdach, które dobrze pojechałem. Być może konkurencja tutaj nie była aż tak wymagająca, ale jestem bardzo zadowolony z wyniku. Szczerze mówiąc nie patrzeliśmy na czasy, bo liczyła się głównie dobra zabawa. Niewiele brakowało a jazdę zakończylibyśmy już pierwszego dnia. Mieliśmy jednak sporo szczęścia i pojechaliśmy dalej. Cieszę się, że pojechałem wreszcie przez dwa klasyczne odcinki znane z Rajdu Monte Carlo - przez przełęcze Col de Turini i Lantosque. I jeszcze udało nam się na nich wygrać" - powiedział na mecie Kubica. "W poniedziałek dzień przerwy i wylatuję do Korei Południowej na kolejny wyścig Formuły 1" - dodał.

Piąte miejsce w Rajdzie Antibes zajęli z kolei Maciej Oleksowicz z pilotem Andrzejem Obrębowskim (Ford Fiesta S2000). Siódmi byli Szymon Rura z Sebastianem Rozwadowskim (Peugeot 207 S2000).

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.