1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Rajd Argentyny: Ogromny pech Kościuszki

Rajd Argentyny: Ogromny pech Kościuszki

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zajmujący drugie miejsce w stawce PWRC, wystartowali do najdłuższego odcinka w tegorocznych Mistrzostwach Świata nie podejrzewając, że przyjdzie im przede wszystkim zmierzyć się z samochodem.

Rajd Argentyny: Ogromny pech Kościuszki
Na około 5 kilometrze skrzywieniu uległ drążek kierowniczy i załoga LOTOS Dynamic Rally Team musiała zdecydowanie zwolnić, aby zwiększyć swoje szanse na dojechanie do mety. Niestety, na 30 kilometrze wysunęła się lewa przednia półoś ze skrzyni biegów uniemożliwiając dalszą jazdę. Michał Kościuszko z Maćkiem Szczepaniakiem podjęli heroiczną próbę naprawienia samochodu na odcinku. Dojechali do mety 48-kilometrowego odcinka autem posiadającym tylko tylny napęd. Ze stratą prawie 20 minut, jedyna polska załoga w Mistrzostwach Świata spadła po 16 odcinku specjalnym Rally Argentina z drugiej pozycji na 10 miejsce w PWRC.

Start do pozostałych dzisiejszych trzech odcinków specjalnych był jedynie próbą ukończenia rajdu, bez szans na odrobienie straty. Michał Kościuszko na mecie powiedział: - Po zwycięstwach oesowych, dobrym tempie i drugim miejscu w PWRC, po raz kolejny dopadł nas pech. Na najdłuższym dzisiejszym odcinku zniszczeniu uległ drążek kierowniczy. Musieliśmy się zatrzymać na oesie próbując go wymienić w ogromnym kurzu i przy przejeżdżających rajdówkach. Walczyliśmy z czasem, aby dojechać do mety w swoim czasie i mieć szansę na ukończenie tego rajdu. Rozczarowujące jest to, że po tak równej jeździe i tak dobrych wynikach nie skończyliśmy tego rajdu na podium a mieliśmy nawet szansę na zwycięstwo, gdyby nie awaria samochodu podczas pierwszego dnia. Mogę jedynie optymistycznie patrzeć na tempo jazdy i dynamikę, jaką pokazałem, a jest ona na tyle konkurencyjna, że możemy wygrywać kolejne rajdy.

Kolejnym rajdem, w którym wystartuje Michał Kościuszko wraz z Maćkiem Szczepaniakiem, jest Neste Oil Rally Finland rozgrywany w ostatni weekend lipca.

Podobne wiadomości:

Elektryka wysiada na potęgę

auto motor i sport 0000-00-00

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Aktualności 2021-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 Stark w Polsce
Mitsubishi L200 Stark w Polsce
W polskiej sieci salonów Mitsubishi Motors pojawiła się specjalna wersja cenionego pickupa Mitsubishi L200 o nazwie STARK. Samochód limitowany jest do 60 sztuk.