mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Australii w TV 4

Rajd Australii w TV 4

Kolejna dawka emocji z RSMŚ

Marcus Gronholm i jego zespół Peugeot wywalczyli już w Nowej Zelandii mistrzowskie tytuły w klasyfikacji indywidualnej i producentów, ale do końca tegorocznej edycji mistrzostw świata pozostały jeszcze dwa bardzo widowiskowe rajdy: Australii i Wielkiej Brytanii. I trudno przypuszczać, aby którykolwiek z kierowców nie pojechał w nich na sto procent swoich możliwości, tym bardziej, że w czołówce nie będą już obowiązywały chłodne, punktowe kalkulacje. Poza tym kilku zawodników będzie chciało z pewnością udowodnić, że nie są gorsi od nowego mistrza świata. Marcus Gronholm też nie sprzeda łatwo skóry, a dodatkową zachętą jest dla niego szansa na trzecie z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Australii (31 października – 3 listopada).

Richard Burns, reprezentujący podobnie jak Gronholm zespół Peugeota, nie obronił zdobytego przed rokiem z Subaru tytułu mistrza świata i nie wygrał jeszcze w tym sezonie żadnego rajdu. Mistrzowskiej korony pozbawił go Fin i nie jest tajemnicą, że obaj panowie nie przepadają za sobą. Nikt nie ma złudzeń, że ambitny Burns da z siebie wszystko, aby pokonać Gronholma.

Do tego pojedynku włączą się z pewnością dwaj inni znakomici kierowcy: Tommi Makinen (Subaru) i Colin McRae (Ford). Tegoroczny sezon nie należy dla nich do najbardziej udanych, ale nadal mają szansę, aby wymazać z pamięci wcześniejsze niepowodzenia. Poza tym Szkot rozstał się w nie najprzyjemniejszej atmosferze ze swoim pilotem Nicky Gristem i liczy na udany powrót Dereka Ringera na prawy fotel.

Rywalizacji uznanych mistrzów nie będą się tylko przyglądali Petter Solberg (Subaru) i Markko Martin (Ford), dla których Rajd Australii będzie kolejna okazją na pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata. Do grupy "młodych wilków" przebojem wdarł się w Nowej Zelandii Fin Jani Paasonen (Mitsubishi), który pokazał, że na szutrowych nawierzchniach jest również bardzo szybki.

Tomek Kuchar (Toyota Corolla WRC) po bardzo udanym dla niego Rajdzie Nowej Zelandii po raz pierwszy w swojej karierze wystartuje w Australii. 26-letniego wrocławianina i jego pilota Maćka Szczepaniaka czeka tym razem jeszcze trudniejsze zadanie. Trasy rajdu z bazą w Perth mają specyficzną, pokrytą milionami boksytowych kuleczek nawierzchnię i lepiej w takich warunkach radzą sobie zawodnicy mający za sobą liczne starty w Zachodniej Australii.

Jak w tych warunkach poradzi sobie jedyna polska załoga pokażemy w naszej relacji z Rajdu Australii, w której nie zabraknie również najciekawszych ujęć z pojedynku najlepszych kierowców zespołów fabrycznych.

Godzinna relacja z Rajdu Australii w TV4 we wtorek, 5 listopada o godzinie 23:55.

Powtórzenia w środę, 6 listopada o godzinie 13:00. i w niedzielę, 10 listopada o godzinie 12:30.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.