mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Sainz podkręcił tempo

Rajd Dakar: Sainz podkręcił tempo

Hiszpanie Carlos Sainz/Lucas Cruz po pierwszym zwycięstwie etapowym w Rajdzie Dakar 2010 zwiększyli swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad pozostałymi kierowcami.

Rajd Dakar: Sainz podkręcił tempo
Na drugim miejscu, ze stratą 10 minut i 6 sekund znajduje się duet Nasser Al-Attiyah/Timo Gottschalk (Q/D). Mark Miller/Ralph Pitchford (USA/ZA) w trzecim Race Touaregu zajmują kolejne miejsce ze stratą 28 minut i 19 sekund do prowadzących.cNa wąskich, górskich drogach z La Serena do Santiago były rajdowy mistrz świata Carlos Sainz czuł się doskonale. Kamieniste podłoże, ciasne zakręty, częste i nagłe hamowanie – te warunki bardziej przypominały rajdowe mistrzostwa świata, niż pustynny maraton.


Sainz wygrał dziesiąty etap „Dakaru” w z przewagą 28 sekund nad Stéphane Peterhanselem/Jean-Paul Cottretem (F/F) jadącymi BMW X-raid. Drugim przeciwnikiem w walce o zwycięstwo etapowe był kolega z zespołu Volkswagena – Mark Miller, który utrzymywał się na prowadzeniu przez 148 z 238 kilometrów. Amerykanin na metę dojechał jako trzeci, tuż przed Nasserem Al-Attiyah.

Po dziesięciu z czternastu etapów, w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar trzy Volkswageny zajmują czołowe pozycje ze znaczną przewagą nad rywalami. Czwarta załoga Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F/F) jadąca BMW X-raid ma 2 godziny, 14 minut i 20 sekund straty do lidera.

Dziesiąty etap z La Serena do Santiago, ostatnia polska załoga samochodowa w rajdzie Dakar, czyli Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk pokonała z 56. czasem, i zajmuje obecnie 41. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Robert Szustkowski: Doświadczenie pokazuje, że w tym rajdzie niczego nie można być pewnym, i mimo że wydawałoby się, że najgorsze już za nami, to właśnie dziś mieliśmy najwięcej kłopotów. W dodatku, podczas jednego z ostatnich etapów, doznałem kontuzji kostki, spory kamień uderzył mnie w nogę, skończyło się na paru szwach, ale kostka mocno boli, więc staramy się jechać na zmianę z Jarkiem. Dzisiejszy etap liczył prawie 600 km, odczuwałem więc podczas jazdy spory dyskomfort. Najważniejsze, ze jesteśmy na mecie, mimo, że do końca już, a właściwie, aż cztery etapy, potwierdza się zasada, że trzeba być skoncentrowanym do samego końca. Zwycięzcy są na mecie, i my też chcemy tam być.

Klasyfikacja generalna po 10 etapie Rajdu Dakar (samochody):

1. Carlos Sainz/Lucas Cruz (E) Volkswagen Race Touareg 36:34.45
2. Nasser al-Attiyah/Timo Gottschalk (Q/D) Volkswagen Race Touareg +10.06.
3. Mark Miller/Ralph Pitchford (USA/ZA) Volkswagen Race Touareg 2 +28.19.
4. Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F) BMW X3 CC +2.14.20
5. Guerlain Chicherit/Tina Thörner (F/S) BMW X3 CC +2.30.59

Podobne wiadomości:

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie

Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie

Aktualności 2019-01-03

Volkswagen e-Crafter – polska premiera

Volkswagen e-Crafter – polska premiera

Premiery 2018-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.