mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot: Peugeot zgarnął wszystko

Rajd Elmot: Peugeot zgarnął wszystko

Peugeot 207 S2000 zdominował Rajd Elmot – Krause, pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Samochód z lwem na masce, prowadzony przez Tomasza Kuchara okazał się najlepszy we wszystkich czterech klasyfikacjach: generalnej, klasie S2000, Zespołów Sponsorskich i Producentów!

Rajd Elmot: Peugeot zgarnął wszystko
Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team, Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski przystąpiła do rywalizacji o tytuł bardzo zmotywowana. Wyposażony w trzecią już ewolucję silnika o mocy 290 KM model 207 S2000 okazał się w Górach Sowich niezawodny: triumfował na dziewięciu spośród czternastu rozegranych odcinków specjalnych (jeden został odwołany). Kuchar i Dymurski zostali liderami już po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddali prowadzenia do końca zawodów. Wywalczyli maksymalna liczbę punktów – 45 i objęli prowadzenie w Mistrzostwach Polski.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bowiem wygranie tak trudnego rajdu, w tak trudnych warunkach i z tak silną konkurencją daje dużą satysfakcję" – powiedział Tomasz Kuchar. "Obiecałem sobie, że nie damy sobie "wydrzeć" zwycięstwa i jechaliśmy, tam gdzie się dało, na absolutne 100 procent możliwości, a tam gdzie było dużo dziur, czy groźnych dla opon cięć, bardzo rozsądnie i spokojnie."

Druga runda RSMP – Rajd Lotoc Baltic Cup rozegrany zostanie w dniach 14 – 16 maja.

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.