mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Karkonoski

Rajd Karkonoski

Lista zgłoszonych zawodników.

Automobilklub Karkonoski organizujący XXI Rajd Karkonoski, przedostatnią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski opublikował listę zgłoszeń do tej imprezy. Najciekawszą informacją w niej zawartą jest zgłoszenie Abdullacha Bakhashaba, który w Karkonoszach pojedzie z pilotem Bobbym Willisem toyotą corollą WRC przygotowaną przez czeską firmę JM Engeenering.

Arab w tym sezonie skoncentrował się na udziale w Rajdowych Mistrzostwach Świata - we FIA Teams' Cup (puchar zespołów niefabrycznych). Zajmuje tam teraz trzecią pozycję, o pięć punktów wyprzedzają go prowadzący Pasi Hagstrom i Henrik Lundgaard. Bahashab jest kierowcą świetnie radzącym sobie na nawierzchniach szutrowych, w tym roku bardzo trudny Rajd Akropolu ukończył na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie najlepszym kierowcom z ekip fabrycznych. Jednak w najbliższym czasie czeka go asfaltowy Rajd Sanremo. Rozgrywana w Karkonoszach impreza ma służyć arabskiemu kierowcy jako trening przed tą rundą Teams' Cup. Ciekawe, jak będzie wyglądała jego rywalizacja z polską czołówką: Kuzajem, Kuligiem, Hołowczycem, Kucharem i Sztuką?

Oprócz Bakhashaba i Willisa w Rajdzie Karkonoskim wystartują tylko dwie zagraniczne załogi - Czesi Viostimil Hodan z Aleną Hodanovą (skoda felicja kit-car, klasa A-5) oraz Michal Hora z Lukasem Hodanem na skodzie favorit (również klasa A-5). To trochę mało, jak na imprezę, będącą rundą Rajdowych Mistrzostw Europy o współczynniku 5.

Wśród kierowców czołówki RSMP nie ma większych zmian. Jedyną wartą odnotowania może być debiut Marcina Majchera i Daniela Leśniaka w mitsubishi lancerze evo IV (klasa N-4). Pierwszy raz pojadą oni tak mocny autem, napędzanym na cztery koła, dotychczas startowali peugeotem 106 rallye w klasie N-2.

Czołówka listy zgłoszeń do Rajdu Karkonoskiego (kojejno: pozycja, kierowca, pilot, samochód, klasa):

1. Kuzaj - Górski toyota corolla WRC A-8

2. Kulig - Baran ford focus WRC A-8

3. Hołowczyc - Kurzeja peugeot 206 WRC A-8

4. Bakhashab - Willis toyota corolla WRC A-8

5. Kuchar - Szczepaniak toyota corolla WRC A-8

6. Sztuka - Cieślar seat cordoba WRC A-8

7. Czopik - Wroński mitsubishi lancer evo VI N-4

8. Herba - Rathe mitsubishi lancer evo VI N-4

9. Frycz - Wodniak mitsubishi lancer evo V N-4

10. Bębenek - Bębenek mitsubishi lancer N-4

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.